Як продовжити молодість серця?

79
серце

Серце є найважливішим органом людини. Від його роботи залежить стан організму і тривалість життя. Нині приблизно 60% смертей у всьому світі відбувається через захворювання серцево-судинної системи. Тому, щоб зберегти своє серце здоровим якомога довше, потрібно з молодого віку займатися профілактикою.

З чого почати?

Насамперед, варто визначити схильність до серцево-судинних захворювань і повідомити про це лікаря. У разі, якщо буде виявлено спадковий фактор, то проходити медичне обстеження серця і судин кардіологи радять двічі на рік. Тим, у кого немає схильності до серцево-судинних захворювань, достатньо перевіряти своє здоров’я раз на рік.

Навіщо мені обстежувати серце, якщо в мене нічого не болить?

Найчастіше серцево-судинні захворювання можуть починатися непомітно. Наприклад, підвищення тиску відбувається вже в підлітковому віці, коли в організмі починається гормональна перебудова. Почастішали й випадки інфарктів, інсультів і тромбозів у пацієнтів молодше 30 років. На їхній розвиток, окрім спадкової схильності, можуть вплинути такі чинники, як паління, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, ожиріння. Тому лікарі терапевти, кардіологи рекомендують вимірювати артеріальний тиск вранці та ввечері не тільки літнім пацієнтам, а й молодим людям, щоб контролювати роботу серцево-судинної системи та вчасно виявити початок захворювання.

Як допомогти своєму серцю залишатися здоровим?

Щоб ваше серце залишалося здоровим, лікарі рекомендують дотримуватися кількох простих правил:

  • Вести здоровий спосіб життя;
  • Займатися спортом або здійснювати щоденні прогулянки;
  • Дотримуватися режиму сну і лягати спати не пізніше 23:00;
  • Правильно харчуватися.

Крім того, не варто забувати про вітаміни. Незамінною речовиною для правильної роботи серця є корисні жири, такі як омега-3. Також зміцнити своє серце можна і за допомогою крапельниць.

Важливо пам’ятати, що дбайливе ставлення до свого здоров’я і своєчасна профілактика захворювань – це запорука довголіття і щасливого життя.

Читайте також:  Коли потрібно робити УЗД органів малого тазу?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я