Як позбутися старих ліків у Німеччині

8

Настав час розлучитися з ліками, термін придатності яких минув чи які більше не потрібні. Перебираючи аптечку, ви обов'язково знайдете прострочені чи більше не потрібні ліки. У Німеччині, як можна утилізувати старі ліки, залежить від того, де ви живете. Ви, можливо, про це не думаєте. А даремно.

Як позбутися старих ліків у Німеччині

Коли вам потрібно утилізувати ліки, не слід змивати їх в унітаз або раковину, переконливо застерігає Палата фармацевтів Нижньої Саксонії, про що цього тижня повідомило агентство DPA.

Порожні флакони з-під ліків навіть не слід обполіскувати, додала пильна палата. Це з тим, що медичні відходи можуть негативно впливати на довкілля, потрапляючи у стічні води.

То що ж можна зробити зі старою недопитою пляшкою сиропу від кашлю чи простроченими пігулками в аптечці?

Найкращий ресурс для того, що застосовується у вашому регіоні, можна знайти на цьому офіційному сайті утилізації наркотиків. Там ви можете натиснути назву своєї землі або пошукати інформацію за вашим поштовим індексом.

У багатьох містах та муніципалітетах, наприклад, у Гамбурзі, ліки дозволено викидати у побутові відходи. Зокрема, в контейнер для залишкових відходів (Restmüll), оскільки ці відходи спалюються.

Але не розраховуйте, що ви просто викинете свої ліки разом зі сміттям

Наприклад, у Берліні, за даними порталу, ліки необхідно здавати до спеціальних пунктів збору забруднюючих речовин, які є в деяких аптеках та пунктах переробки. Більш детальну інформацію про них і про те, де вони знаходяться, можна знайти на порталі, посилання на який наведено вище.

У Франкфурті ліки можна утилізувати разом із побутовими відходами або здавати до спеціальних пунктів збору. Те саме й у Мюнхені.

Читайте також:  Яким має бути монітор, якщо на нього дивляться частіше, ніж на свою другу половинку?

Однак картонні коробки та пакувальні листки, в яких продаються ліки, можна просто викинути у паперові відходи.

Де б ви не жили, можливо, варто перевірити у місцевій аптеці, коли ви наступного разу відвідаєте її, чи приймають вони відпрацьовані ліки. Багато аптек в Німеччині не проти утилізації ваших старих ліків, хоча за законом вони не зобов'язані це робити.

Чому вимивання ліків є такою великою проблемою?

Будь-які лікарські препарати, змиті або викинуті в каналізацію, потрапляють у кругообіг води через стічні води.

А в стічних водах медичні сполуки можуть створювати низку небажаних наслідків. Наприклад, на очисних спорудах залишки антибіотиків можуть знищувати там бактерії, які використовуються для очищення стічних вод, згідно з даними Палати фармацевтів.

Крім того, деякі препарати не обов'язково видаляються при очищенні стічних вод, і ці препарати також можуть потрапляти у водоймища і накопичуватися в рослинах та тваринах, які там мешкають. Виявилося, що деякі з цих сполук впливають на розмноження водних комах.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я