У Німеччині спостерігається тенденція до здоровішого харчування, зі збільшенням споживання овочів та скороченням м'яса. Однак соціальна бідність та фінансові труднощі впливають на доступність збалансованого харчування.
Як Німеччина змінює свої харчові звички та піклується про екологію
Жителі Німеччини надають все більшого значення здоровому харчуванню. Однак автори нового звіту про харчування, як і раніше, бачать великі можливості для покращення харчових звичок.
Проте дослідження показало, що не всі сім'ї мають доступ до збалансованого харчування. DGE, проаналізувавши дані сільськогосподарської статистики федерального уряду, враховує не лише споживання продуктів харчування, а й питання охорони здоров'я, довкілля та клімату.
Споживання овочів на душу населення продовжує зростати – воно збільшилося на один кілограм на людину, становивши 111 кілограмів на рік.
Як Німеччина змінює свої харчові звички: споживання м'яса продовжує знижуватись
- На тарілках людей виявилося приблизно на 20 відсотків менше червоного м'яса та м'ясних продуктів порівняно з десятьма роками раніше.
- Доповідь також показує, що споживання алкоголю знижується: наприклад, щорічне споживання пива скоротилося на 1,8 літри на душу населення з 2016 року.
Збільшення числа «рослинних дієт» сприятливо позначається на здоров'я та стан навколишнього середовища. Вирощування рослин робить набагато менше парникових газів, ніж тваринництво. У той же час дослідники наголошують, що споживання овочів все ще значно нижче за рекомендовані норми DGE. Споживання м'яса, а особливо безалкогольних напоїв із високим вмістом цукру, продовжує перевищувати ці норми.
Звіт публікується раз на чотири роки
«Тенденції розвиваються у правильному напрямку, але потребують значного поліпшення»– пояснив автор дослідження Курт Гедріх.
Німецьке товариство харчування (DGE) публікує звіт кожні чотири роки. Цього року доповідь вперше торкнулася теми сталого розвитку. Також у звіті подано огляд ситуації з харчуванням у домогосподарствах, які перебувають під загрозою бідності, що торкається п'ятої частини населення Німеччини.
Згідно зі звітом, майже чверть із 500 обстежених домогосподарствякі страждають від бідності, стикаються з помірною або значним браком продовольства.
Соціальна продовольча бідність та наслідки для здоров'я
«Це означає, що торкнуті домогосподарства відчували значні обмеження у доступі до їжі через брак грошей»– пояснила автор дослідження Аня Сіммет.
Це призводило до соціальної ізоляції. Для 70% постраждалих це виражалося в сорому за своє становище з харчуванням. Сіммет також зазначила, що такі домогосподарства споживали більше м'яса, ковбас та солодких закусок. При цьому вони їли менше фруктів та овочів.
Це відбивається на здоров'я: більше половини батьків повідомили про хронічні захворювання, такі як ожиріння. Ці проблеми часто пов'язані з неправильним харчуванням. Фінансові труднощі та проблеми зі здоров'ям посилюють страхи за майбутнє та призводять до психологічного стресу у багатьох сімей.
Тим не менш, дослідники додають, що майже половина опитаних батьків живуть у Німеччині менше рокуа більшість (88%) – це вихідці з України. Тому отримані дані не можна повною мірою екстраполювати на німецьке населення, схильне до ризику бідності.