Як ми псуємо зір і що потрібно робити, щоб зберегти його

27

У боротьбі збереження гарного зору варто враховувати п’ять важливих чинників. Не всі з них очевидні: наприклад, уникнути короткозорості допомагають прогулянки на свіжому повітрі.

Віддалена робота та життя у чотирьох стінах псують зір

Тривале перебування перед телевізором або монітором негативно впливає на зір та підвищує ризик розвитку короткозорості. Регулярна робота за комп’ютером змушує очі фокусуватися на одному місці та рідше моргати. Це призводить до перенапруги очей та розширення зіниць, а також висушення рогівки. Синє світло, що випромінюється екранами, порушує циркадні ритми і негативно позначається на зорі.

На розвиток короткозорості впливають не лише гаджети, а й читання

Офтальмологи рекомендують тримати книгу на відстані понад 40 см від очей. Читати краще сидячи та при гарному освітленні, поклавши книгу на стіл і роблячи перерви після 45 хвилин безперервного читання. Багато людей нехтують порадами фахівців, а недотримання цих рекомендацій підвищує ризик розвитку астигматизму.

Шкідливі звички теж негативно впливають на зорове сприйняття

Жири і цукор, що містяться у фастфуді, порушують мікроциркуляцію в судинах очей, а вітамін A, необхідний для зміцнення рогівки і впливає на гостроту зору, зовсім відсутній у подібній їжі. Куріння порушує кровообіг і збільшує ризик виникнення катаракти та захворювань сітківки.

Окуляри не покращують зір

Якщо ви вже зіткнулися з порушенням візуального сприйняття, носіння очок не покращить зір, більше того, може додати додаткову хворобу до наявної. Вважається, що відстань між лінзами має відповідати з точністю 0,1 мм відстані між зіницями, оскільки при порушеній міжцентровій відстані окулярів, на місці макули — точки особливої ​​чутливості, через яку йде зорова інформація, може утворитися інша макула. І замість одного дерева перед очима ви побачите три.

Читайте також:  20 звичок, які вирішать більшість проблем у житті

Прогулянка – головний ворог короткозорості

Кембриджські медики провели дослідження та з’ясували, що година прогулянки на свіжому повітрі знижує ризик міопії – короткозорості – на 26%. На вулиці наші очі фокусуються на різноманітних об’єктах, що знаходяться на різній дистанції. Однак, перебуваючи поза приміщенням, зайвий раз дивитися на сонце не варто – ультрафіолетове випромінювання шкодить сітківці, а також може призвести до серйозних опіків, пише EG.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я