Виборці Шлезвіг-Гольштейна не бачать у ньому сенсу

10

До виборців приєднуються правозахисники.

Опівночі 16 вересня на всіх сухопутних кордонах Німеччини розпочалися вибіркові перевірки. Мета – боротьба з нелегальною імміграцією та її наслідками. Перевірки розпочалися і на кордоні з Данією. До цього контролем багато років займалися датські прикордонники. І вже звучать голоси проти: не погоджуються представники Асоціації Південного Шлезвіга (SWW). Проти прикордонного контролю виступає і низка правозахисників.

Проти прикордонного контролю: зайвий захід

Поки що повідомлень про якісь проблеми, окрім затримань контрабандистів, не було. Черг і заторів не спостерігається — у повній відповідності до обіцянок глави МВС Ненсі Фезер. Цю позицію повторив і представник відповідального управління федеральної поліції в Бад-Брамштедті. За словами офіцера, суцільних перевірок, як під час чемпіонату Європи з футболу, не буде.

Глава федерального МВС Німеччини Ненсі Фезер. Фото: Christophe Gateau/dpa

Але й повномірна, спокійна робота поліцейських викликає невдоволення мешканців Південного Шлезвіга. З боку Данії прикордонний контроль з’явився у 2016 році. Працюють три стаціонарні контрольно-пропускні пункти. Щоправда, нині вони недоукомплектовані персоналом. За даними Мін’юсту Данії, поліція більше концентрується на боротьбі зі злочинністю у прикордонному регіоні, ніж на імміграційному контролі.

На думку противників контролю, приєднався депутат Бундестагу SSW Штефан Зайдлер. Він вважає, що нелегальна імміграція через Данію до Німеччини навряд чи є суттєвою. За даними федерального уряду, у першій половині 2024 року до Німеччини було здійснено майже 42 тисячі нелегальних в’їздів. З Данії – 289, менше відсотка.

До того ж Асоціація виборців бентежить, що додаткові заходи можуть перешкодити щоденним поїздкам з роботи та на роботу. З цією метою кордон щодня перетинають понад 12 тисяч людей.

«Боротьба із симптомами»

Є й найважливіша критика, пов’язана з побутовими перешкодами і з ними. Заходи прикордонного контролю як такі критикують представники Товариства захисту вразливих народів (Gesellschaft für bedrohte Völker, GfbV-International).

Читайте також:  Покійний Папа Римський Бенедикт XVI покладено у базиліці Святого Петра

На думку правозахисників, ці заходи послаблюють симптоматику, тоді як треба боротися з причинами міграції. Більше того, для «Світлофора» та ХДС/ХСС міграційна криза стала приводом для політичної конкуренції. Показником, вважають у GfbV, стала «популістська гра з яскравими гаслами: «припинення прийому», «депортація» чи «прикордонний контроль».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я