Вовки неодноразово вбивали худобу – овець і козлів. Тому багато європейських країн хочуть частіше стріляти з цього хижака. Тепер парламент ЄС очистив шлях до цього. Однак цей крок викликає суперечки.
Надалі ЄС буде легше стріляти вовками. Більшість депутатів Європейського парламенту в Страсбурзі проголосували за зменшення статусу від “суворо захищеного” до “охорони” як частини термінової процедури, повідомляє Tagesschau.de. Цей захід все ще повинен бути затверджений країнами -членами ЄС, але це вважається ймовірним. Більшість із них вже говорили, щоб зменшити статус. Багато країн хочуть стріляти більше вовків, щоб захистити свої пасовища.
Рішення парламенту ЄС не залишилося без критики
Це рішення критикували. Зокрема, з “зеленого”. Вони вважають, що рішення не має наукової основи. Сільські тварини, такі як овець, можуть бути краще захищені без додаткового відриву. Заступник Європейського парламенту Себастьян Вічнодінг від Німецької партії захисту тварин розглядає всю процедуру “скандальною”.
“Ми переживаємо найшвидше вимирання видів в історії Землі. Єдина реакція ЄС на проблему, за якою є відповідальні люди – випас худобу без належного захисту стада – це знищення суворо захищеного виду”.
Чому вовків слід легше стріляти?
Представник екологічної політики групи CDU / CSU в парламенті ЄС Пітер Ліза, однак, підкреслює: “Люди бояться вовків”. Хоча все ще, на щастя, Не було жодного випадку смерті на людей, з домашніми тваринами ситуація відрізняється.
Дебати про вовків емоційні. Кількість вбивств худоби, таких як овець і велика рогата худоба, зростає. За словами фермерів, це помітна проблема для тваринництва. Тому все частіше необхідно вдаватися до заходів для захисту стада від вовків. Є повідомлення, що в деяких випадках вовки навіть проникають у конюшню. Федеральний центр документації та консультації з вовками (DBBW) зафіксував швидке зростання кількості домашніх тварин, загиблих та поранених вовками за останні 10 років. У 2023 році від вовків страждали 5 727 тварин. Більшість з них – вівці.
Вовк вже знищений у Західній Європі
За даними екологічної організації WWF, Вовк був знищений у Західній Європі, включаючи Німеччину, в середині 19 століття. Він зберігався лише у Східній та Південній Європі. Саксонський центр Вовка пише, що в 1970-1980-х роках було переосмислення ситуації. Вовк був прийнятий під захистом у багатьох європейських країнах.
За даними Федерального міністерства охорони навколишнього середовища, у Німеччині було виявлено близько 1600 вовків у Німеччині. Тенденція до збільшення їх кількості зростає. Німецька асоціація фермерів передбачає кількість з 1800 до 3300 осіб. Європейське екологічне бюро (EEB) вважає, що в Європі понад 20 000 тварин.