Військово-морський флот Німеччини розпочав тестування підводного безпілотника BlueWhale, розробленого ізраїльськими компаніями. Пристрій оснащений сучасними системами для виявлення загроз, таких як підводні човни та міни. Випробування проходять у Балтійському морі та націлені на покращення розвідувальних можливостей флоту.
Військово-морський флот Німеччини проводить випробування нового підводного безпілотника
Коли більшість людей думають про збройні сили Німеччини, то навряд чи уявляють собі військово-морський флот країни. Це з його розмірами, які нескінченно малі проти, наприклад, з військово-морськими силами Сполучених Штатів, чий підводний флот за кількістю кораблів перевершує весь військово-морський флот Німеччини.
Одна з таких технологій передбачає використання безпілотних підводних апаратів (UUV), у яких використовуються нові технології. Наприклад, компанія Northrop Grumman розробляє підводний безпілотник Manta-Ray для ВМС США, який буде здатний проводити тривалі операції в будь-якій точці світу.
Німеччина не займається розробкою свого підводного безпілотника, проте тестує систему, розроблену ізраїльськими оборонними підрядниками Israel Aerospace Industries (IAI) та Elta Systems Ltd., під назвою BlueWhale. Військово-морські сили Німеччини розпочали випробування цих нових безпілотних літальних апаратів у Балтійському морі у листопаді 2024 року, і вони вкрай перспективні.
BlueWhale дуже схожа на невеликий підводний човен, проте, на відміну від традиційних підводних човнів, у нього немає екіпажу. Це сприяє якіснішому виконання основних завдань – збору інформації та розвідданих. Ці відносно невеликі безпілотні апарати мають широкі можливості для збору даних. Вони потенційно можуть покращити здатність військово-морського флоту виявляти загрози у ворожих водах з метою протичовнової оборони та акустичної розвідки. Ось що відомо про BlueWhale зараз.
Підводний безпілотник BlueWhale
BlueWhale менше, ніж підводний човен з екіпажем, але це не маленький за розмірами корабель. Його довжина становить майже 36 футів, діаметр – трохи більше трьох футів, він оснащений різноманітними вимірювальними приладами. BlueWhale може розвивати швидкість близько 7 вузлів (8 миль на годину), занурюючись на глибину 984 фути, що є відносно великою глибиною для військового підводного човна. Його можливості включають візуальну розвідку, комунікаційну розвідку та багато іншого.
Апарат оснащений спеціальною щоглою, яка може використовувати різні датчики, забезпечуючи супутниковий зв’язок в режимі реального часу в будь-якій точці світу. Датчики, що використовуються, можуть бути різними, військово-морські сили Німеччини проте не розкривають, що саме вони тестують, головна мета – боротьба з підводними човнами. Для досягнення цієї мети апарат BlueWhale має бути оснащений системою Flank Array Sonarяка використовується для виявлення надводних та підводних суден.
Також може бути використана система Active Towed Array Sonar. Вона поряд з гідролокатором виявляє морські міни і використовується для картографування морського дна. Все це обладнання та технології об’єднані в цьому підводному безпілотнику, здатному знаходити, фіксувати та передавати інформацію про місцезнаходження ворожих підводних човнів, надводних кораблів та мін у режимі реального часу німецькому командуванню. Систему представили у травні 2023 року.