Відповідальність за бронзу Беніна лежить на Нігерії

64

Понад 1100 творів із палацу тодішнього королівства Бенін, який сьогодні належить Нігерії, раніше знаходилися приблизно у 20 німецьких музеях.

 

Відповідальність за бронзу Беніна лежить на Нігерії

Федеральне міністерство закордонних справ бачить відповідальність за бенінські бронзи після їхнього повернення до Нігерії в африканській країні. «Кому залишаться повернуті бронзи, які нігерійські установи та особи братимуть у цьому участь, і де лежить відповідальність за їх збереження та забезпечення доступу до них – це питання, які вирішуватимуться в Нігерії», – заявило міністерство закордонних справ у Берліні у неділю. «Повернення бронз до Нігерії був обумовлено жодними умовами».

Раніше стало відомо, що президент Мухаммаду Бухарі передав дорогоцінні бронзи Оба як главі королівства Бенін. Міністр закордонних справ Анналена Баєрбок та державний міністр культури Клаудія Рот (обидві – зелені) спочатку повернули 20 цінних бенінських бронз наприкінці 2022 року. Понад 1100 творів із палацу тодішнього королівства Бенін, який сьогодні належить Нігерії, раніше знаходилися приблизно у 20 німецьких музеях. Ці предмети, виготовлені не лише з бронзи, а й зі слонової кістки та інших матеріалів, здебільшого є результатом британського пограбування у 1897 році.

«Ми перебуваємо в контакті з урядом Нігерії з приводу бронз Беніну і обмінюємося з ним думками з усіх питань щодо цієї теми», – йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ. «Бронзи повернули до Нігерії з метою виправити історичну несправедливість, яка полягала у придбанні та незаконному володінні цими артефактами». Він сказав, що у спільній заяві про повернення було висловлено намір, щоб громадськість продовжувала мати доступ до бронз Беніну після їхнього повернення. «У нас, як і раніше, є бажання, щоб бронзи були виставлені».

Читайте також:  Нетаньяху захищає план щодо послаблення судової системи

Він сказав, що участь королівської сім’ї у процесі реституції відповідає стандартам участі товариств походження. «Національна музейна комісія Нігерії, яка є договірним партнером німецьких музеїв у процесі реституції, повідомила нам, що президентський указ ще не набрав чинності і що було подано поправки».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я