Відкриття рахунку в банку за кордоном: як довго триває врегулювання формальностей

11

Дедалі актуальнішою серед українських компаній та приватних осіб стає співпраця з європейськими банками. Умови для нерезидентів усюди різні, та й не всюди до таких клієнтів лояльно відносяться, однак вибір юрисдикцій із добрими умовами все одно дуже великий. Головне, чим вони приваблюють наших громадян та підприємців – це гарантований захист активів, багаторічний досвід успішної роботи, конфіденційність, перспективи покращення репутації та ведення бізнесу за кордоном. Але сам процес організації співпраці виявляється набагато складнішим і довшим, ніж очікують українці. Заважають численні вимоги, різноманіття формальностей, законодавчі обмеження.

Розглянути варіанти країн, де наразі вдається відкрити рахунок, можна на сайті https://lawrange.net/uk/services/vidkrittya-rahunku-v-ievropejskomu-banku/. Авжеж, все хочеться зробити якнайшвидше, і для цього необхідна підтримка професіоналів. Їхнє завдання полягає в оптимізації взаємодії між клієнтом та банком. Юристи займаються підготовкою документів, пошуком оптимальної юрисдикції, аналізів типів рахунків та іншими поточними питаннями, позбавляючи вас від клопоту та надмірних витрат. За допомогою команди експертів вдається відкрити рахунок із першої спроби, що значно економить час та гроші.

Чому терміни відкриття рахунку за кордоном сильно відрізняються?

Якщо йдеться про рахунок для фізичної особи, то за наявності всіх необхідних документів вирішення питання займає від 1-2 робочих днів до 1-2 тижнів. Щодо компаній, то тут доведеться почекати мінімум 2-4 тижні. Це дуже приблизні цифри, адже кожен випадок особливий. Зорієнтуватися допоможе адвокат із міжнародних справ, який в курсі останніх законодавчих змін та має досвід реєстрації рахунків за кордоном.

Існує безліч факторів, які варто враховувати:

  1. Країна та особливості її законодавства. У будь-якій державі свої правила та терміни перевірки потенційних клієнтів з-за кордону. Найчастіше до нерезидентів ставляться більш вимогливо, тому чекати іноді доводиться до 3-4 місяців. Найлегше і найшвидше відкрити офшорний рахунок, оскільки на територіях з особливими умовами ведення бізнесу банки орієнтовані на співпрацю саме з іноземцями.
  2. Обрана фінансова установа. Є банки, які активно працюють із нерезидентами, тому мають налагоджений механізм дистанційної взаємодії, але є й такі, де всі питання вирішують наживо, тобто вам доведеться витратити час на організацію поїздки за кордон.
  3. Тип рахунку. Приватних клієнтів перевіряють швидше та не так ретельно, як компанії. Фірмам доводиться готувати великий пакет документів та проходити перевірки на різних рівнях, аби довести легальне походження капіталу та фінансову спроможність.
  4. Сфера діяльності компанії та цілі відкриття рахунку.
  5. Наявність рахунків в обраному або іншому європейському банку.
Читайте також:  Xiaomi розпочала продаж нових “розумних” камер C500 Pro у Європі

Також на тривалість очікування сильно впливає наявність юридичної підтримки. При самостійних спробах терміни і витрати збільшуються в кілька разів, адже доводиться довго вивчати умови іноземних банків та правові нюанси.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я