Вчені заглянули в відкрите око під час сну

5

Спляче око шпигувало за тим, що робить мозок.

Вчені заглянули в відкрите око під час сну

Що відбувається з мозком, коли ми подорожуємо у світі мрій? Питання не простою. Швейцарські вчені знайшли несподівану відповідь: вони заглянули в відкрите око сплячої людини. І вони знайшли дивовижну річ.

Шпигунство за сплячим оком

Досі вчені трохи знали. Електроенцефалограма показала хвилі мозку. Але цього недостатньо. Багато важливих зон мозку приховані глибоко в бочці. Їх активність на ЕЕГ не видно.

Дослідники шукали новий підхід. І вони знайшли його в зіниці. У прокинутому стані учень реагує не лише на світло. Він звужується і розширюється у відповідь на емоції. Відображає роботу нейронів. Але як дізнатися, що робить спальний учень? Зрештою, очі закриті.

Прозорого рішення

Мануель Карро-Домінг та його команда придумали елегантний вихід. Вони створили спеціальний патч. Вони приклеювали його до очей волонтерів. Око залишалося відкритим всю ніч, але в той же час він не висихав.

У лабораторії спали сімнадцять учасників. Інфрачервона камера записала рух зіниць. У той же час вчені застрелили ЕЕГ та ЕКГ. Іноді дали звукові сигнали.

Учень змінив розмір залежно від фази сну. У швидкому сні, коли ми бачимо мрії, учні звужували до крихітних точок. У глибокому сні – вони були ширшими. Але завжди, ніж з неспанням.

Але це ще не все. Зінил “імпульсував” в коротших циклах. Іноді секунди. Іноді хвилини. Ці мікротекси точно збігалися з хвилями мозку. Навіть найкоротші “шпиндель” та “k -відповідний” були відбиті у русі учня.

Читайте також:  Естрогени (і фітоестрогени) – як впливають на організм чоловіків?

Чому вчені заглянули у відкрите око?

LoStenberger пояснює: Динаміка зіниці демонструє рівень хвилювання центрів мозку. Ті, хто відповідає за сон і неспання. Наш мозок уві сні не “вимикає”. Він постійно перемикається між діяльністю та миром.

Дослідники перевірили це. Повноцінні звукові сигнали були надані. Коли зіниці розширилися, реакція на звук була сильнішою. Коли він звузився, слабший.

Існує спеціальна зона мозку – «синя пляма». Він контролює рівень активації, контролює етапи сну, запускає пробудження. Чи безпосередньо це пов'язано з рухом учнів? Це потрібно з’ясувати.

https://www.youtube.com/watch?v=8rhou2xiape

Вчені планують впливати на цю зону за допомогою лікарських засобів. І дотримуйтесь того, як зміниться поведінка учня.
Ці дослідження відкривають можливості для медицини.

Учень це буде можливо:

  • Визначте якість сну,
  • діагностувати порушення сну,
  • Можна визначити PTSR або Альцгеймер на ранніх стадіях.

Простота рішення є найдивовижнішою в цій історії.

Протягом століть вчені винайшли складні пристрої. І прорив стався завдяки частині прозорого патча. Іноді геній знаходиться в простоті.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я