Найближчим часом, супутникові технології зв’язку мають можливість здійснити прорив у галузі смартфонів. Тому, є сенс ознайомитися з актуальними пропозиціями відомих технологічних компаній. А ще, варто звернути увагу на те, які гаджети підтримуватимуть цей тип зв’язку. Щобільше, з урахуванням отриманих даних, людині знадобиться вирішити, чи буде їй корисним супутниковий зв’язок, чи ні. Тим часом, щоб трохи відпочити, можна завітати до сайту https://holdgroup24.com/uk/, щоб вибрати надійне казино з кращими сертифікованими слотами.
Які комерційні сервіси мають невдовзі запрацювати та, на яких пристроях
Вже не таємниця, що більшість провідних технокомпаній почала працювати над прямою синхронізацією мобільних девайсів з супутниками. Тобто, невдовзі, користувачі можуть отримати доступ до спеціальних платних послуг. Серед них:
- Direct-to-Cell від SpaceX, яка надаватиме сумісним смартфонам пряме підключення до Starlink без додаткового обладнання (спочатку буде обмін повідомленнями, а потім послуги з передачі даних та голосового зв’язку);
- AST SpaceMobile – мережа орбітальних об’єктів, що має забезпечити широкосмуговий зв’язок для звичайних девайсів;
- Apple може додати iMessage з можливістю відправки текстових меседжів до нових моделей iPhone;
- Деякі виробники телефонів впроваджують спеціальні модулі з підтримкою L-діапазону;
- 5G NTN – підтримка не наземних мереж для прямої синхронізації з супутником.
Щодо успіху цих технологій, все залежить від якості та кількості вдалих тестів. Наразі подібні можливості присутні лише у флагманських смартфонах. Наприклад, це Samsung Galaxy S25, iPhone 14/15/16 або Huawei Mate 60 Pro, Pura 70 Ultra.
Плюси, мінуси та індивідуальна користь супутникового зв’язку на телефоні
Можливість прямого зв’язку з мережею супутників забезпечує кілька переваг. Зокрема, ці технології мають глобальне охоплення, швидко розгортаються та можуть використовуватись під час пересування автівкою. Але, на якість послуг можуть впливати високі затримки сигналів, погодні умови та особливості конкретного постачальника.
При цьому, цей вид зв’язку має сенс, якщо людина мешкає у місцині, віддаленій від цивілізації. Також, він підходить для використання під час подорожей літаком, походів або надзвичайних ситуацій. І нарешті, багато з сучасних послуг обмежені лише екстреними або текстовими повідомленнями. Тобто, визначити користь для себе, можна з урахуванням того, наскільки часто абонент знаходиться поза зоною мережі мобільного оператора.