StartAgt Startup замінює електроніку

4

Центри обробки даних споживають все більше і більше енергії. Стартап від Stuttgart хоче виправити цю ситуацію. Вони розробили мікросхему, який обчислює за допомогою світла, а не електроенергії – і споживає значно менше енергії.

Фотоні чіпи: запуск із Stuttgart замінює електроніку

Штучний інтелект вимагає все більше енергії з великих центрів обробки даних. Наприклад, Запит на чат-GPT вимагає приблизно в 10 разів більше енергії, ніж простий запит до Google. Стартап Q.ant від Stuttgart обіцяє допомогти у цьому питанні. Q.ANT розпочав виробництво фотонних чіпів. Виробник обіцяє це Фотоносні мікросхеми використовують світло, а не електроенергію, працюють швидше і споживають набагато менше енергії, ніж звичайні процесори.

Ще одна перевага: мікросхеми обчислюються не в цифровій формі, тобто з одиницями та нулями, а в аналогові. Тут змінні постійно змінюються і не роблять цифрові стрибки. Аналоговий метод обчислення кращий і тому, що не потрібно відволікатися на бінарну систему.

Фотоні чіпи: запуск запуску замінює електроніку. Фото: Джейсон Джаррах / unsplash.com

Протягом декількох десятиліть дослідники намагаються впровадити цю технологію обчислень. Майкл Ферт, один із директорів управління Q.ant, пояснює це Їм вдалося зробити прорив завдяки їх фото -чіпі.

Енергія, що економить світлом

Аналогічні обчислювальні технології для обчислення аналогового світу. Це зрозуміло. Але чому фотографічні чіпси потребують набагато менше енергії, ніж звичайна? Однією з причин є те, що Їм не потрібно охолоджувати. Майкл Ферт пояснює це: “Через мікросхему вам завжди потрібно пропустити струм, тобто застосувати напругу та працювати з резистором. Світло просто ковзає вниз по чіпі. Це вимагає менше енергії. ”

А оскільки світло не потрібно працювати проти резистора, тепло не звільняється. Це означає, що Q.ant мікросхем не потребує охолодження. Це економить багато енергії.

Читайте також:  Користувачі зможуть самі визначають якість стільникового зв'язку

Дешеві виробничі технології 90 -х

Q.Ant, який вже почав будувати свою першу фабрику в Штутгарті, виграє від величезного бажання мініатюризувати схеми звичайних комп’ютерних мікросхем, що працюють в електроенергії. Така мініатюризація підвищила продуктивність, але весь виробничий процес дуже чутливий і дороги.

Фотоносні мікросхеми не потребують цих крихітних структур. Ось як Q.ant набуває за вигідною ціною Перше використання застарілих технологій для виробництва фотонних мікросхем: “Ці виробничі системи були вдосконалені в цифровій електроніці в 90 -х роках. А оскільки світло може жити в цих великих структурах, ми можемо перетворити ці виробничі можливості, які існують у Німеччині та в усьому світі та перетворити їх на виробничі можливості для наших високоефективних чіпів майбутнього », -каже Фетстш.

Проблеми з аналоговими розрахунками

Паралельні розрахунки, швидке перемикання зі світлим, низьким споживанням енергії. Анжелл Бебеті, який захищає докторську дисертацію в Інституті MAX Planck Microstutt в Галле на тему фотоніки, також оцінює потенціал фотонних мікросхем як високий. Однак він також це знає Дослідники працюють над аналоговими обчислювальними технологіями, використовуючи світло протягом багатьох років і ще не досягли задовільних результатів.

Фотоні чіпи: запуск запуску замінює електроніку. Фото: Луї Рід / unsplash.com

Це в основному пов’язане з певною помилкою аналогових розрахунків, Бебеті каже: «У аналогових розрахунках, на відміну від цифрового, тобто з нулями та одиницями завжди є помилки вимірювання. І вони більше збільшують, тим більше компонентів ви вводите в систему. А тепер питання полягає в тому, чи отримуєте ви результат, який ви хочете, чи є занадто багато помилок, що призводить до неправильного результату? ”

Вони планують випустити фотонні чіпси через 2 роки

Вся справа в масштабності. При використанні окремих мікросхем невеликі помилки для багатьох завдань незначні. Але чи працює ця технологія у великих масштабах, якщо тисячі таких процесорів працюють разом у центрах обробки даних? За словами Майкла Фертша, Q.ant вирішив цю проблему. «Використовуючи нашу технологію Chips, нам вдалося зменшити помилку до індустріалізованого низького рівня. Це означає повну сумісність з існуючою технологією “.

Буде цікаво подивитися, як Q.ant планує випустити перші фішки на ринок всього за два роки. На той час стане зрозуміло, чи справді компанія базувалася в Штутгарті, здійснила прорив у галузі аналогових фотографічних розрахунків.

Читайте також:  Бундестаг зменшиться на 100 місць: що змінити?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я