Штучний інтелект у медицині

6

Кільський університет імені Крістіана Альбрехта отримав фінансування для розробки проекту mAIPipes, який використовує штучний інтелект у медицині. Система допоможе лікарям швидше діагностувати хвороби серця, мозку, легенів та кісток, підвищуючи точність лікування.

Штучний інтелект у медицині: новітні розробки вчених з Кільського університету

Кільський університет імені Крістіана Альбрехта найближчим часом отримає значні кошти для роботи над проектом, пов’язаним із використанням штучного інтелекту для раннього діагностування небезпечних захворювань.

У Медичній школі Університету імені Крістіана Альбрехта в Кілі (CAU) команда професора Клауса Глюєра вже сім років розробляє нові методи покращеної діагностики за допомогою штучного інтелекту. Проект називається mAIPipes. Робота ведеться у співпраці з дослідниками з Каліфорнійського університету Сан-Франциско (UCSF). А для того, щоб дослідження проводилися ще інтенсивніше, влада збирається виділити вченим 400 тисяч євро. Про це заявив міністр із цифровізації Шлезвіг-Гольштейна Дірк Шредтер.

Універсальний набір інструментів

Система mAIPipes, над якою зараз працюють університетські фахівці, стане надійним помічником лікарів у процесі діагностики різноманітних захворювань. Причому працювати з новою системою буде зручно будь-якому фахівцю, незалежно від того, в якій сфері медицини він працює. «Таким чином, ми розробимо універсальний набір інструментів штучного інтелекту, який дозволить краще та швидше виявляти різні захворювання серця, мозку, легенів та кісток», – наголошує медичний фізик Глюєр, один із учасників проекту.

Шлезвіг попереду всієї планети

«Діагностика, прогностика, терапевтичний контроль – медицина є одним із ключових областей, у яких методи штучного інтелекту знаходять широке застосування у всьому світі. Шлезвіг-Гольштейн знаходиться на передових рубежах за кількістю досліджень та розробок у цьому напрямку. Як федеральна земля ми просуваємо штучний інтелект в першу чергу там, де у нас є конкурентні переваги. Це, безперечно, стосується нашого сильного медичного кластера – яскравим прикладом є проект штучного інтелекту mAIPipes, – заявив Дірк Шредтер. – Я вражений передовими методами візуалізації на базі штучного інтелекту, які допомагають покращити якість медичних висновків та оптимізувати методи лікування. Це принесе велику користь медичному персоналу і, звичайно, пацієнтам».

Читайте також:  Лідер СДПН Ескен розкритикувала Twitter і залишила соцмережу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я