Що з ним не так?

6

Муз проти Нетаньяху: Чому Німеччина була між юридичним молотком та політичним ковадлом.

Ордер MUS на арешт Нетаньяху: Що з ним не так?

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт прем’єр -міністра Ізраїлю. Чому ордер на арешт Нетаньяху створює юридичний конфлікт для Німеччини та інших країн: що з ним не так?

У четвер ізраїльський лідер відвідав Угорщину. Незважаючи на все, його безпеку особисто гарантував Віктор Орбан. Він публічно та зухвало обіцяв гостей безкоштовну подорож.

Чи є місце для почуттів у політиці?

Фрідріх Мерц після парламентських виборів 23 лютого назвали “Абсолютно абсурдний” Ідея про “Що прем’єр -міністр Ізраїлю не зможе відвідати Німеччину”.

Діючий канцлер Олаф Шолтс сказав:

“Я не можу уявити, що в Німеччині заарештовують”.

Але юридична реальність відрізняється, що підтверджує аналітичний документ наукової служби Бундестаг. Він вивчає зобов’язання 124 держав -членів, закріплених у римському статуті.

Новий бельгійський прем’єр -міністр Барт де Вавер вже заявив, що Бельгія також не виконає ордер ІРУ на арешт Нетаньяху у разі його візиту до Брюсселя.

Лист закону

Стаття 89 Римського статуту написано:

Читайте також:  Meta AI безпека все ще викликає питання

“Суд може слідувати прохання про арешт … до будь -якої держави, на території якої ця особа може бути розташована і звертається до цієї держави з проханням про співпрацю у виробництві арешту”.

Пункт 2 німецького закону про співпрацю з МУС, очевидно, вимагає передачі таких осіб для кримінального переслідування.

Висновок наукової служби Bundestag є категоричним:

“Запит на передачу повинен бути надісланий Федеральному міністерству юстиції до компетентного загального прокуратури для організації арешту”.

Проблема заснована на особливих стосунках між Німеччиною та Ізраїлем. Масові вбивства євреїв в епоху національного соціалізму поклали особливу відповідальність за німців. Однак експерти підкреслюють: це політичні принципи, а не юридична норма. Дилема з Нетаньяху є політичною, а не законною.

Юридична суперечка щодо імунітету

Більшість експертів вважають, що Німеччина зобов’язана заарештувати прем’єр -міністра ізраїлю. В іншому випадку Маттіас Фрі, експерт з державного законодавства, який оцінив ордер на арешт Нетаньяху як неприйнятний.

Будівля Муса. Гаазі. Фото: pixabay.com/elvira groot

Його головний аргумент – імунітет нинішнього прем’єр -міністра. Вільний також вказує на те, що Ізраїль не є членом MUS.

Він сказав:

“Німеччина порушила б свої міжнародні юридичні зобов’язання перед Ізраїлем, якби вона заарештувала прем’єр -міністра Ізраїлю та передала його в Гаазі”.

Експерти з міжнародного права оскаржили цю посаду, засновану на прецеденті 2019 року з Омаром Аль-Баширом. Тоді Апеляційна палата МУС вирішила: Глави держави не мають імунітету міжнародного трибуналу.

Орден Музу про арешт Нетаньяху та наказ Мусу про арешт Путіна

Ситуація ускладнюється ордером арешту Володимира Путіна, який працює з березня 2023 року. У цьому випадку позиція Німеччини була однозначною. Російський президент підлягає арешту при перетині німецького кордону.

https://www.youtube.com/watch?v=6xx5funz38m

Як прийде влада з Нетаньяху – залишається незрозумілим. Представник уряду на прес -конференції ухилився від прямої відповіді.

Читайте також:  Популісти увійдуть до правлячої коаліції у Тюрінгії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я