Що робити при ДТП в Україні?

79
ДТП

Від дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) не застраховано жодного водія. Навіть за бездоганного дотримання правил на дорозі є ризик потрапити в непередбачену ситуацію. Аварія може статися з вини іншого учасника руху. У такому разі кожна секунда може бути вирішальною в контексті справедливого вирішення ситуації та порятунку життя, здоров’я людей.

Тому, навіть за виняткової впевненості у собі, треба напам’ять знати чіткий алгоритм дій у разі ДТП. Водій, який потрапив в аварію, зобов’язаний викликати поліцію (102), а за наявності постраждалих ще й швидку (103).

Як діяти у разі ДТП?

Розглянемо, як діяти водієві, який потрапив у ДТП. Це основний порядок для випадку, коли учасники залишаються на місці аварії та готові вирішити проблему згідно із законом. Важливо, залишення місця ДТП водієм, який має відношення до події, тягне за собою штраф у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів. Також порушення може призвести до позбавлення прав на строк до 2 років і навіть адміністративним арештом до 15 діб.

Потрапивши у ДТП, дотримуйтесь наступного порядку дій:

 1. Зберігайте спокій та викликайте поліцію. Паніка призводить до нераціональних дій, посилення ситуації. У разі аварії з вини іншого учасника дорожнього руху слідкуйте, щоб він не знищував доказів. Запам’ятайте людину за кермом, номер і марку машини – це на випадок, якщо вона все ж таки вирішить залишити місце події. Зареєструвавши аварію на відео, передайте поліцейський матеріал.
 2. Якщо в аварії є постраждалі, викличте швидку та за потреби надайте першу медичну допомогу. Якщо людина свідома, спочатку дізнайтеся, чи потрібна їй допомога, яке її самопочуття.
 3. Огляньтеся на місці аварії та попросіть свідків допомогти у роз’ясненні ситуації представникам поліції. Так ви прискорите та спростите розгляд.
 4. Простежте за внесенням до протоколу всіх даних. Поліція вказує імена та прізвища учасників ДТП, їх телефонні номери, місце, на якому сталася аварія, марки машин, номерні знаки. Поліція також вказує у документі назви страхових компаній.
 5. Простежте за детальним описом у протоколі всіх пошкоджень, завданих транспортним засобам, оскільки страхову виплату можна буде отримати лише за те, що було описано на місці події.
  Не переміщуйте ні свій, ні чужий автомобіль, не чіпайте пошкодження та не намагайтеся щось приховати, змінити на місці.
Читайте також:  Більярдні столи: види, особливості, правила вибору

Це є базовий порядок дій у разі ДТП. Він може відрізнятися залежно від того, чи потрібна допомога самому водієві, за яких обставин сталася аварія, чи учасники залишилися на місці і чи не намагалися приховати докази.

Що слід робити після ДТП?

Поліцейські фіксують ситуацію та пошкодження автомобіля. Далі зверніться до представника страхової компанії, щоб він ознайомився із матеріалами. Його участь обов’язкова, оскільки у 3 із 4 випадків кожен із учасників аварії намагається довести свою невинність. Далі в рамках розгляду дійте так:

 1. Виявившись винуватцем аварії, в якій є постраждалі, зверніться за допомогою адвоката.
 2. Проаналізуйте ситуацію, чи вона потрапляє під випадок, що покривається вашою страховкою. Подайте заяву та документи до страхової компанії для оформлення компенсації.
 3. Поцікавтеся умовами страховки для випадку, якщо ви не винуватець ДТП, які збитки при цьому покриваються страховкою.
 4. Подаючи документи, попросіть працівників страхової компанії перевірити та підтвердити, що вони отримали від вас усі необхідні папери. Це пов’язано з тим, що розгляд ситуації та підрахунок суми розпочнеться лише з моменту подання всіх документів. Після цього на процедуру піде близько 30 днів.
 5. Якщо хтось із учасників аварії був під впливом алкоголю, до матеріалів справи необхідно додати висновок, що підтверджує цей факт.

У 2021 р. деякі закони, що стосуються ДТП, були змінені, порядки, відповідальність, суми штрафів також частково оновилися. Але вони не торкнулися формату подачі документів і розгляду ситуації страховими компаніями. Тут головне подати документи якнайшвидше.

Також врахуйте, що відеоматеріал, знятий автомобільним реєстратором, може бути доказом у суді. Але він має бути запротоколований та передано поліції на місці ДТП. Тому, якщо автомобіль зняла камера, ховатися з місця події практично немає сенсу. Відеофіксація зараз присутня у більшій частині транспортних засобів.

Читайте також:  Типові помилки водіїв після ДТП: інструкція, як діяти правильно

2021 року посилили покарання за їзду під дією алкоголю. Тепер порушник має заплатити від 17 до 51 тис. грн. А якщо водій ще й став учасником ДТП, у нього на кілька років відбирають права. Тому до аварії, в якій хтось із учасників опинився у стані алкогольного сп’яніння, треба поставитися з особливою уважністю та обережністю.

Протиправною дією також вважається спроба домовитися з поліцейським з метою відкупитися і уникнути відповідальності незаконним способом.

Як подати документи у страхову у разі ДТП?

Виплата компенсації великою мірою залежить від правильності подачі паперів та повноти пакета документів.

Щоб отримати виплату, подайте до страхової компанії:

 1. заява;
 2. поліс страхування;
 3. довідку з місця ДТП із описом пошкоджень авто;
 4. техпаспорт автомобіля;
 5. посвідчення водія або документ, що замінює його.

Страхова покриває максимум збитків у разі, коли заявником отримання компенсації є винуватець аварії. Для максимально вдалого вирішення ситуації суворо дотримуйтесь правил, вчасно викличте поліцію та швидку, залишайтеся на місці, не чіпайте доказів. Навіть якщо водій невинний у самій аварії, але далі він не дотримувався правил, йому може загрожувати не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. А довести свою невинність уже майже неможливо.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я