Сама людина не зможе помітити перші симптоми: захворювання очей, які можуть призвести до повної сліпоти

33

Досягаючи віку 40+, коли зір природно починає погіршуватися, люди нерідко стикаються з пресбіопією, віковою далекозорістю, через яку важко бачити щось поблизу. Однак це не єдина причина, через яку необхідно регулярно відвідувати окуліста.

У міру того, як ми стаємо старшими, збільшується ймовірність появи змін внутрішньоочного тиску та серйозних захворювань очей, про прогрес яких людина може і не підозрювати. Оптометрист OptiO Інара Чіпане розповіла, чому необхідно щорічно перевіряти зір після 40-ки.

Внутрішньоочний тиск

Очний тиск відіграє важливу роль як зір. У повсякденному житті люди самі не можуть відчути зміни очного тиску, але він може істотно впливати на здоров’я очей — може викликати ураження волокон зорового нерва або глаукому, яка в міру прогресування може призвести до сліпоти. Нормальні межі очного тиску становлять 10-20 мм рт. ст. Внутрішньоочний тиск безпосередньо залежить від балансу між виробленням і відведенням внутрішньоочної рідини, яка постійно циркулює в оці і живить його. Якщо рідини виробляється занадто багато або вона недостатньо стікає, тиск очей підвищується.

Підвищена увага до вимірювання очного тиску слід приділяти людям із глаукомою в анамнезі у родичів першого ступеня спорідненості. Також надмірному виробленню рідини можуть сприяти підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, захворювання щитовидної залози та інші ендокринні захворювання, що впливають на кровообіг.

Слід зазначити, що норма очного тиску в деяких випадках може змінюватись, так як на неї може впливати товщина рогівки. Чим тонша рогівка ока, тим нижчі показники тиску, але якщо рогівка товстіша, то тиск може бути вищим за встановлені норми. У людей, які пройшли лазерну корекцію зору, більш тонка рогівка, тому індивідуальна норма тиску нижча.

При перевірці зору в оптиці окуліст використовує для вимірювання тиску тонометр, за допомогою якого можна отримати необхідні вимірювання, не торкаючись людського ока. Також слід зазначити, що під час огляду фахівець завжди запитує про перенесені захворювання та можливі фактори, які могли спричинити зміни тиску. У тих випадках, коли ви вирішили сходити на перевірку зору для безпосереднього вимірювання очного тиску, краще планувати візит на ранок, коли виміри будуть більш точними, оскільки протягом дня тиск може змінюватися.

Читайте також:  Ви здивуєтесь! Для чого підпалюють лавровий лист у туалеті

Катаракта, глаукома та дегенерація жовтої плями

Як і сімейний лікар, оптометрист є первинним офтальмологом, до якого необхідно звертатися у разі скарг на якість зору. Хоча оптометристи не займаються лікуванням захворювань очей, за допомогою сучасних технологій вони мають можливість вчасно виявити та діагностувати різні відхилення від норми.

За допомогою фундус-камери можна вчасно виявити зміни у сітківці, що допомагає діагностувати такі захворювання, як глаукома, діабетична ретинопатія, гіпертонія, дегенерація жовтої плями та інші.

У другій половині життя найпоширенішими захворюваннями очей є катаракта, дегенерація жовтої плями та глаукома. На жаль, самі пацієнти що неспроможні помітити перші симптоми глаукоми. Спочатку хвороба прогресує повільно і не впливає на гостроту зору, але потім глаукома проявляється дедалі стрімкіше, якщо її вчасно не виявити і не почати лікувати.

На дегенерацію жовтої плями страждають близько 20% людей, які досягли 75-річного віку, і регулярне спостереження допомагає виявити момент, коли необхідно розпочати специфічне лікування. Також слід враховувати, що помутнінням кришталика ока, або катарактою, найчастіше страждають люди похилого віку. Після досягнення 70-річного віку вона виявляється майже у половини людей.

Під час перевірки зору оптометристи проведуть повну перевірку зору, у ході якої оцінять функції зору та структуру ока, щоб за необхідності порекомендувати відповідні засоби корекції зору. Однак, якщо під час перевірки зору фахівець помітить зміни у структурі ока, він направить пацієнта до офтальмолога для поглибленого обстеження та встановлення діагнозу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :