Різновиди пива IPA

13
пиво

Цей напій цінують за яскраво виражений гіркуватий смак хмелю. Його вважають одним із найбільш популярних легких сортів пива у світі. Є багато відтінків аромату. Алкоголь виробляють і в маленьких броварнях, і в промислових масштабах. Розглянемо його поширені різновиди.

Типи напою

Попри думки багатьох споживачів про секретні інгредієнти, IPA готують зі звичайних компонентів:

  1. вода;
  2. солод;
  3. хміль;
  4. дріжджі.

Але ті, хто вперше смакують напій, усе ще сумніваються в його складі та можливості звичайного хмелю створювати такий неперевершений відтінок. Якщо ви бажаєте насолодитися крафтовим пивом та шукаєте ІПА в інтернет-магазині, зверніть увагу на його сорти.

Американський IPA

Напої цього різновиду відрізняються ароматом смоли, тропічних фруктів та хвої. Вони характеризуються сухим посмаком та чіткою ферментацією.

Англійський IPA

Характерні ознаки сорту — легкий, ніжний, трав’яний відтінок та яскраво виражений акцент солоду, насичений бурштиновий колір. Міцність напоїв становить 5–7,5%.

Подвійний тип

Алкоголь вирізняється гірким хмелевим смаком та легкими солодкими нотками. Також йому властиві мідний колір і невелика біла піна. Аромат — інтенсивний, доповнений фруктовими й квітковими акцентами. Сорт характеризується тривалим посмаком із відтінками карамелі. Його поєднують із твердими сирами й стравами індійської та тайської кухонь.

Imperial ІПА

Сорт характеризується високим вмістом алкоголю — 11%. Цей різновид сподобається прихильникам вишуканого аромату.

Бельгійський тип

Вирізняється пряністю та яскравими фруктовими акцентами. Відтінки смаку: груша, банан, гвоздика. Міцність становить 8%.

Сорт Session

Характерна ознака різновиду — висока пінна шапка, м’який аромат із нотками цитрусових, трав, хмелю й солоду. Смак сухий і легкий. Напій середньої карбонації. Алкоголь смакує з рибою, сиром, снеками й м’ясними закусками.

West Coast

Напій золотистого забарвлення з білою невеликою піною. Вирізняється ароматом хвої та інтенсивними цитрусовими акцентами. Пиво характеризується хмелевим смаком із нотками солоду. Найчастіше його поєднують із гострою куркою або печеним м’ясом. Найкраще подавати за температури 4–6°C.

Читайте також:  Занурювальний блендер - чим відрізняються і що краще?

Як вибрати напій

Під час купівлі зверніть увагу на різновид пакування. Наприклад, скло захищає алкоголь від негативного впливу сонця та зберігає його смакові властивості. Ціна такої продукції вища через труднощі транспортування і вагу. Якщо ви шукаєте варіант для пікніка в маркеті важливих штук, віддавайте перевагу бляшанкам. Вони добре захищають напій від контакту з киснем.
Також враховуйте сорт пива. Він визначає його колір, нотки смаку й відтінки забарвлення. Тут орієнтуйтеся на власні вподобання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я