Пізніше материнство – плюси та мінуси

155
Материнство

Все більше жінок наважуються на пізнє материнство, хочуть спочатку закінчити навчання, отримати відповідне кар’єрне зростання, стабілізуватися і лише потім думають про створення сім’ї. За останні роки кількість жінок, які народжують у віці 30-44 років, збільшилася вчетверо. Пізніми матерями зазвичай вважаються жінки, які народили першу дитину після 35 років. Це момент, коли у пологовому будинку ви почуєте, що у вас пізня вагітність і гінеколог повинен направити вас на передпологові огляди. З іншого боку, ви тепер довше біологічно активні, дбаєте про себе, живете здоровіше та почуваєтеся молодше, ніж ваші мами чи бабусі. Дитина у зрілому віці дедалі частіше стає усвідомленим вибором жінки.

Пізнє материнство – світовий тренд

На Заході пізні пологи стали нормою, багато відомих акторок народжували в сорок років чи пізніше. Пізніше материнство – значуща тенденція у Європі та світі. Рішення мати дітей тепер є соціально-економічним рішенням, а чи не біологічним. Ринок праці, подальше навчання та побудова професійної позиції визначають той факт, що відсоток народження першої дитини у зрілому віці буде збільшуватися. Однак, на думку фахівців, ви біологічно не запрограмовані пізно народжувати дітей. Молоді матері легше переносять психофізичні зміни, пов’язані з народженням дитини.

Чим старша мати, тим вищий ризик

Пізня спроба зачаття може означати, що лікування вже неможливо і вагітності може бути зовсім. Жінки тепер здорові, активні та привабливі набагато довше, але це не призводить до фертильності. Хоча до 35 років вона залишається на тому ж рівні, до сорока років вона значно знижується, і жінка зберігає лише близько 20% фертильності. Пізня мама частіше має проблеми зі здоров’ям під час вагітності, такі як викидень, високий кров’яний тиск та гестаційний діабет.

Читайте також:  Чому робота вашого смартфона погіршується? 6 звичок, які шкодять гаджету

Підвищується і ризик ускладнень під час вагітності та пологів – у 40-річної жінки він у два рази вищий, ніж у 20-річної. В результаті, чим старша жінка, тим важче і важче проходять пологи, і часто проводять кесарів розтин. Народження дитини у віці часто пов’язані з процедурою in vitro, використанням банків сперми чи донорів яйцеклітин.

З іншого боку, матері, які вагітніють пізніше, усвідомлюють небезпеки та хвороби, тому вони більше дбають про себе, а отже, і про дитину. У свою чергу, гормональні зміни в її організмі та її готовність впоратися з тяготами народження дитини роблять маму імунізованою.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я