Пілатес

300
Пілатес

Історія розвитку пілатес, авторські суперечки та найбільші гравці. У чому полягає відмінність пілатес від йоги і чи потрібне для занять спеціальне обладнання?

Що таке пілатес?

Система тренувань пілатес вважається найголовнішим трендом фітнес-індустрії останнього десятиліття — лише в Сполучених Штатах Америки пілатес практикують понад 11 млн. осіб, що становить 20% від усіх людей, які займаються фітнесом.

Пілатес використовується звичайними тренуються для підвищення тонусу м’язів (насамперед, м’язів преса та спини), професійними танцюристами для підготовки до виступів та прискорення відновлення, а також у реабілітаційній фізіотерапії.

Пілатес

Відмінності йоги та пілатес

Незважаючи на те, що багато фітнес-центрів схильні «об’єднувати» йогу та пілатес, залучаючи до проведення занять одного і того ж тренера, ці дві активності відрізняються як за логікою (йога має глибоке енергетичне коріння), так і з механіки виконання.

Якщо основа класичної йоги – спеціальні вправи-«асани», що виконуються найчастіше нерухомо і службовці для розвитку статичної розтяжки, то основа пілатес – рухи, запозичені з античних римських та грецьких тренувальних практик.

Джозеф Пілатес

Авторство тренувальної програми належить американцеві німецького походження Джозефу Пілатесу, який під час Першої Світової Війни розробив спеціальну систему вправ для англійських солдатів, які перебувають у процесі реабілітації.

У 1926 році Джозеф переїжджає до Нью-Йорка, а через кілька років його модифікована система тренувань стає надзвичайно популярною серед танцюристів. Перша студія Джозефа та його дружини, Клари, знаходилася в одній будівлі з New York City Ballet, на 8 авеню.

Pilates

У 1990 році Шон Галлахер (Sean Gallagher) викупив тренувальну студію померлого двадцять років тому Д. Пілатеса, заснував на її базі компанію Pilates, Inc. та зареєстрував слово Pilates як торгову марку. Невдовзі він спробував заборонити її вільне використання.

Читайте також:  Вакуум живота - 5 причин, чому цю вправу потрібно робити регулярно

Галлахер наполягав, що йому належать усі права на систему пілатес і будь-яке використання цього слова має оплачуватись. Однак після багаторічного судового розгляду його визнали шахраєм, а слово пілатес — загальновживаним.

Устаткування для пілатес

Ще на початку століття, в Англії, Джозеф Пілатес розробив обладнання для підвищення ефективності своєї системи реабілітації — і вже тоді тренажери для пілатес скидалися на ліжка з рухомими балками та еластичними ременями.

Сьогодні доступні як удосконалені версії подібних «ліжок» (наприклад, показаний на головній ілюстрації Pilates Allegro 2 Reformer), так і численне «дрібне» обладнання для пілатес — килимки, обручі, масажні ролики тощо.

Пілатес

Тренажер чи килимок для пілатес?

З одного боку, спеціальний тренажер для пілатес дозволяє виконувати набагато більше різних вправ, використовуючи при цьому додатковий опір, з іншого — подібні системи суттєво дорожчі за звичайний килимок для пілатес.

Мати тренувальну машину для пілатес вартістю близько $5000 може дозволити собі далеко не кожен фітнес-клуб (не кажучи про те, що в цьому випадку буде потрібна спеціальна кімната), тому заняття пілатесом найчастіше проводяться на килимках.

Найбільші компанії на ринку

Оскільки слово «pilates» було визнано загальновживаним, а автор не запатентував систему тренувань, використовувати і модифікувати її може будь-хто. Ринок пілатес став передусім ринком професійного обладнання для тренувань.

Найбільшим виробником обладнання для пілатес є розташована в Каліфорнії Balanced Body, Inc. Компанія діє з 1976 року, випускаючи як тренажери, так навчальні та відео матеріали. Річний дохід оцінюється в $2 млн. Число співробітників – 100.

Висновок

Розроблена Д. Пілатес система спеціальних вправ для реабілітації солдатів отримала масову популярність майже століття. Спочатку тренінг мав на увазі спеціальні машини, тому варіація на килимках є спрощенням.

Читайте також:  Клопп - про конфлікт із Салахом у матчі з «Вест Хемом»

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я