Пародонтоз: як не прогаяти серйозне захворювання

156
Пародонтоз

Пародонтоз – це захворювання незапального характеру, яке вражає опорний апарат зуба. Його перебіг відрізняється поступовим прогресуванням. Підступність патології у тому, що у ранній стадії розвитку вона має яскраво виражених симптомів. Нерідко вони виникають, коли хвороба вже запущена і загрожує втратою зубів. Щоб не допустити таких наслідків, необхідно вчасно виявити захворювання. Лікування пародонтозу – складний та тривалий процес. Об’єм стоматологічної допомоги залежить від стадії захворювання. Чим раніше воно буде виявлено, тим більше шансів зберегти цілісність зубного ряду.

Чому розвивається пародонтоз, і хто входить до групи ризику

Розвиток пародонтозу пов’язують із порушенням обмінних процесів, через які спостерігається атрофія та склеротичні зміни в кістковій тканині щелепи. Хвороба найчастіше проявляється у людей похилого віку. Фактори ризику:

 • генетична схильність;
 • ендокринні порушення – при неправильній роботі залоз внутрішньої секреції спостерігаються гормональні збої, що провокують різні порушення в організмі, у тому числі і в ротовій порожнині;
 • хронічні захворювання – артеріальна гіпертензія, атеросклероз та інші судинні патології;
 • захворювання травного тракту;
 • неправильний мінеральний обмін;
 • шкідливі звички;
 • неправильний прикус.

Людям, які входять до групи ризику, необхідно особливо ретельно стежити за станом пародонту.

Клінічна картина: розпізнаємо патологію

Симптоми захворювання різняться залежно від стадії його розвитку:

 • Початкова. На цьому етапі часто відсутні виражені ознаки. Тому пацієнт тривалий час не звертається по допомогу. На початковій стадії патології може відчуватися свербіння та печіння в м’яких тканинах, дискомфорт при жуванні, пульсація в області коріння зубів.
 • Середня. З’являється кровоточивість ясен. Згодом починають руйнуватися періодонт, кісткові альвеоли, ясна навколо зуба. У міжзубних проміжках дедалі частіше застряє їжа. Шийки зубів оголюються, спостерігається їхня рухливість. Тканини ясен стають блідо-рожевими через те, що до них надходить менше крові. З’являються пародонтальні кишені, у яких накопичуються залишки їжі. Виникає неприємний запах із рота.
 • Важка. Шийки зубів у цій стадії сильно оголюються. Рухливість стає досить вираженою, пародонтальні кишені поглибленими. Через це приєднуються запальні процеси. Зуби починають випадати. Порушується артикуляція, жувальна функція.
Читайте також:  Проблема дефіциту заліза

На початковому етапі лікування демонструє хороші результати, при середньому та тяжкому можна досягти лише стабілізації патологічного процесу.

Як лікують пародонтоз

Оскільки патологію найчастіше виявляють, коли процес вже запущено, проводять комплексне лікування. Воно передбачає застосування таких методик:

 • Медикаментозна терапія. При пародонтозі можуть використовуватись місцеві та системні препарати. Сюди входять антибактеріальні, гормональні засоби та вітаміни.
 • Хірургічна терапія. При запущеній патології, коли вже зруйновано кісткову тканину, застосовуються методики спрямованої регенерації тканин.
 • Фізіотерапевтичні процедури. Масаж ясен, застосування електрофорезу, УФ-хвиль, ультразвуку допомагають покращити приплив крові до ясен.

Вартість лікування буде найдоступнішою на ранній стадії пародонтозу. Тому висновок один – не варто затягувати з візитом у стоматологію.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я