Особливості водіння у зимовий період

22
Авто зима

У нашій країні зима створює навіть досвідченим водіям безліч перешкод і складнощів на дорогах, а недосвідченим новачкам взагалі дуже важко контролювати поведінку свого автомобіля на дорозі. На щастя існує ряд певних правил, дотримуючись яких керувати автомобілем на обмерзлій дорозі буде значно простіше і безпечніше.

Основним фактором, який значно підвищує рівень безпеки їзди у зимовий період, є зимова гума. Вона забезпечує гарне зчеплення коліс автомобіля з дорогою, що допомагає краще відчувати машину. Управління автомобілем узимку також має свої особливості. Водіння авто за допомогою педалей, керма та коробки передач має бути плавним. На промерзлій дорозі категорично заборонено різко збільшувати оберти. Здійснювати старт краще з другої передачі, це дозволить розпочати рух без пробуксування.

Під час входження в поворот необхідно попередньо знизити швидкість і переключиться на знижену передачу, це допоможе уникнути занесення, якої виникне з великою ймовірністю в разі натискання на педаль гальма. Якщо занесення все-таки виникло необхідно, перш за все, постаратися не впадати в паніку і повернути керування автомобілем під свій контроль. Для виходу із занесення необхідно вивернути колеса в той бік, в який заносить автомобіль, а потім різко викрутити кермо в протилежний бік для вирівнювання автомобіля.

Якщо ж вчасно цей маневр зробити не вдалося і автомобіль почало крутити на дорозі, досвідчені водії радять у такій ситуації негайно тиснути на педаль зчеплення та гальма. Це дасть змогу швидко припинити обертання та повернути контроль над автомобілем.

Важливим на засніженій дорозі є процес гальмування. Якщо просто затиснути педаль гальма, то автомобіль буде ще дуже довго гальмувати. Для більш ефективної зупинки необхідно використовувати систему АБС, якщо автомобіль не обладнаний такою системою, її можна імітувати, по черзі натискаючи і відпускаючи педаль гальма, запобігаючи тим самим повному блокуванню коліс. Знання та застосування на практиці всіх цих порад зробить ваше керування автомобілем максимально безпечним.

Читайте також:  На Рівненщині водій за нетверезе керування хотів відкупитися від поліцейських: щось пішло не так

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я