Основні принципи інвестування для новачків

8
біржа

Українці можуть купувати акції будь-яких компаній світу. Для цього не потрібні надвеликі гроші, і цей інструмент є одним із найбільш популярним для інвестування у світі. Хоча інвестування може здаватись складним та лякаючим для новачків. З правильними знаннями та стратегіями можна успішно вкласти кошти в акції.

Головне правило інвестування, яке варто пам’ятати — це “гра” в довгу. Тобто потрібно розуміти, що гроші вкладають не на кілька місяців, а як мінімум, на кілька років. Швидко заробляти можна в Pin up промокод бездепозитний бонус 2024, а інвестування потребує часу. Перш ніж вкласти гроші, визначте свої фінансові цілі, рівень ризику та інвестиційний обрій. Це допоможе вам розробити відповідну стратегію інвестування, яка відповідає вашим цілям та ризикам.

Основні поняття в інвестуванні

Перш ніж розпочати інвестувати, важливо приділити час освіті та вивченню основ інвестування в акції. Ознайомтеся з базовими поняттями, такими як:

  • P/E (ціна/прибуток);
  • EPS (прибуток на акцію);
  • дивідендна прибутковість.

Є багато показників, які допоможуть зрозуміти фінансовий стан компаній.

біржа

Інвестиції в акції часто потребують довгострокового підходу. Майте на увазі, що ринок акцій волатильний, на ньому часто трапляються короткострокові коливання цін. Намагайтеся тримати свої інвестиції протягом тривалого часу, щоб скористатися потенційним зростанням та мінімізувати вплив короткострокових коливань. Не складайте всі яйця в один кошик. Різноманітність портфеля допоможе знизити ризики та збільшити потенціал прибутковості. Інвестуйте в акції різних компаній з різних галузей, а також інші активи, такі як облігації та фонди.

Ринок акцій постійно змінюється, тому важливо залишатися поінформованим та оновлювати свої знання. Читайте фінансові новини, аналітичні огляди та звіти компаній, щоб залишатися в курсі подій та змін на ринку. Помилки – це частина процесу навчання. Не бійтеся робити помилки, але отримуйте уроки зі своїх невдач і використовуйте досвід для поліпшення своїх стратегій у майбутньому.

Читайте також:  301 redirect – що це

Акції та опціони

Коли ви купуєте акцію, ви купуєте частину компанії та стаєте її співвласником. Ваш прибуток залежить від того, як змінюється ціна акції: якщо ціна підіймається, ви заробляєте, якщо ціна падає, ви втрачаєте.

Опціон дає право купити або продати акцію за певною ціною в певний момент у майбутньому. Є два типи опціонів: опціон на купівлю (call option) та опціон на продаж (put option).

  1. Опціон на купівлю (call option) дає вам право купити акцію за певною ціною (названою страйк-ціною) у певний момент (що називається терміном виконання). Якщо ціна акції підіймається вище за страйк-ціну, ви можете використати свій опціон і заробити на різниці між поточною ціною акції та страйк-ціною.
  2. Опціон на продаж (put option) надає право продати акцію за певною ціною в певний момент. Якщо ціна акції падає нижче за страйк-ціну, ви можете використовувати свій опціон і заробити на різниці між страйк-ціною та поточною ціною акції.

Опціони можуть бути використані для захисту портфеля від втрат, спекуляцій на зміну ціни акції, а також для генерації доходу. Одна з ключових відмінностей між торгівлею опціонами та акціями полягає в тому, що торгівля опціонами включає фактор часу: якщо ціна акції не досягне необхідного рівня до моменту закінчення опціону, він може просто втратити свою вартість. Тож опціони вимагають більш активного управління та розуміння тимчасового аспекту торгівлі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я