Найбільший аукціон колекції Пола Аллена

16

Колекція співзасновника Microsoft може зібрати $1 млрд. виручки.

Аукціон колекції Пола Аллена

Найбільший аукціон колекції Пола Аллена пройде наступного тижня. У колекції покійного мільярдера та співзасновника Microsoft знаходяться 150 робіт.

Очікується, що її буде продано за рекордну суму в $1 млрд (£890 млн). Виручка від їхнього продажу піде на благодійність.

Колекція з більш ніж 150 шедеврів включає «Пози, ансамбль (маленька версія)» Жоржа Серата і пейзаж Поля Сезанна «Гора Сент-Віктуар». Їхня вартість імовірно становитиме понад $100 млн. Також робота Густава Клімта «Березовий ліс» 1903 року, яка оцінюється експертами в $90 млн.

Крім цього, в колекцію входять роботи Боттічеллі, Ренуара, Девіда Хокні, Роя Ліхтенштейна, Френсіса Бекона, Люсьєна Фрейда та Дж. М. У. Тернера. Вони охоплюють понад 500 років. Усі роботи Аллен відбирав особисто. На відміну від деяких мільярдерів, які покладаються на покупців витворів мистецтва.

«Коли ви дивитесь на картину, ви заглядаєте в іншу країну, у чиюсь уяву, як вони це бачили», — сказав Аллен про свою колекцію, коли деякі з його робіт були виставлені у 2016 році.

Аукціон колекції Пола Аллена.

Колекція продаватиметься аукціонним будинком Christie’s протягом двох вечорів наступного тижня. За його словами, продаж «може стати найбільшим та винятковим аукціоном мистецтва в історії». Вона навіть перевищить суму $922 млн, досягнуту в травні при продажі колекції Маклоу після розлучення майнового магната Гаррі Маклоу з його дружиною Ліндою.

Усі отримані кошти будуть передані на благодійність. Це було передбачено Алленом, який помер у 2018 році у віці 65 років від ускладнень неходжкінської лімфоми.

Читайте також:  Жахливі кадри — павук оселився у вусі людини

Марк Портер, голова Christie’s Americas, сказав, що колекція Аллена об’єднує шедеври на підтримку філантропії епічного масштабу. «Важко уявити, що це результат пристрасного прагнення однієї людини до досконалості, але Пол Г. Аллен справді був провидцем, і його залучали художники, які поділяли його геній бачити наш світ по-новому і пояснювати його новими засобами».

Благодійність Аллена

В 1975 Аллен разом зі своїм другом дитинства Біллом Гейтсом заснував компанію Microsoft. За своє життя він пожертвував понад $2,5 млрд. на порятунок зникаючих видів. А також на фінансування наукових досліджень у галузі біології та нових технологій та на проекти з дослідження океанічного дна.

У 2010 році, коли Аллен посідав 37-е місце у списку найбагатших людей світу зі статками 13,5 млрд доларів, він пообіцяв залишити більшу частину свого статку на благодійність.

Аллен був одержимий ідеєю вивчення Світового океану і володів Octopus – величезним судном класу “дослідник”. Воно було найбільшою яхтою у світі після будівництва у 2003 році, і мало можливості для глибоководних досліджень, а також розкішного життя у відкритому морі. Торік Octopus було продано за 230 млн євро.

Другу суперяхту, що належить Аллену, було продано у п’ятницю. 92-метрова Tatoosh дісталася невідомому покупцю за нерозкриту ціну. Спочатку яхта виставлялася за ціною $90 млн.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я