На Рівненщині безробітних залучають до оплачуваних суспільно корисних робіт (відео)

21

У селі Верба Дубенського району люди, які втратили роботу, облаштовують бомбосховище та спортзал у місцевому ліцеї. Там працює шестеро жінок.

44-річна Любов Вознюк допомагає облаштовувати спортзал та бомбосховище у Вербському ліцеї, розповідають на Суспільному. Упродовж тринадцяти років жінка працювала на місцевому сільгосппідприємстві — сушила та обробляла зернові культури.

“Я звільнилась зі своєї роботи, бо там потрапила під скорочення у “Дубенському краї”. Стала у центр зайнятості, там мені запропонували піти на роботу до нашої Вербської громади, я погодилася. У нас роботи тут вистачає, маємо над чим працювати і для нашого села стараємось якнайкраще зробити”, — розповіла безробітна.

На суспільно корисних роботах жінка працює місяць і каже, що фінансово так їй краще, аніж просто отримувати виплату із центру зайнятості.

“Нам платять мінімальну зарплату — 6 700 гривень. Я думаю, вона відповідає нашій роботі. Ми задоволені. Краще, ніж на біржі було у центрі зайнятості, так як я на біржі отримувала мінімальну тисячу гривень, це нічого, аби утримувати чотирьох дітей”, — сказала Любов Вознюк.

61-річна Наталія Ніколайчук так само втратила попередню роботу через скорочення працівників.

“До війни я понад десять років працювала у Києві в супермаркеті. Робота мені дуже подобалася, але так сталося, що нас скоротили за згодою двох сторін, бо штат скоротили через війну. І я пішла на біржу. На біржі сказали стояти тільки пів року, а далі — шукати роботу”, — поділилась жінка.

Наталія Ніколайчук розповіла, що зраділа, коли дізналась про можливість працювати на суспільно корисних роботах у своєму селі, адже роботу зараз знайти важко.

“Робота завжди є, я вам скажу. Ми хочемо, щоб наше село було гарне, багате. А найбільше ми хочемо, щоб скоріше перемога була”, — додала вона.

У шкільному спортзалі вже залили бетонну основу під підлогу, пошпаклювали стіни. Зазвичай робітники працюють тут, коли у школі вимикають електропостачання, адже це зупиняє роботи у бомбосховищі, де без освітлення не обійтися.

“Долучаємо працівників із центру зайнятості до різних видів роботи. На цей момент вони працюють у нашому спортзалі, який знаходиться на етапі — 70% до завершення. Цього семестру ми виконаємо те, що запланували”, — зазначила директорка Вербського ліцею Марія Гуменюк.

Зараз у Вербському ліцеї працює шестеро безробітних з центру зайнятості.

“З ними у нас підписані строкові договори. Це все — жінки різного віку. Але в основному — це жінки до 50-ти років”, — розповіла секретарка виконавчого комітету Вербської сільради Наталія Кот.

Жінки працюють за строковим договором від 21 листопада до 30 грудня. Якщо розпорядження діятиме і в наступному році, то Вербська сільська рада готова залучати безробітних і до інших робіт. А якщо його дію продовжено не буде, люди зможуть повернутися на облік у центр зайнятості, де їм поновлять виплати.

“Сподіваюся, що ця форма роботи буде продовжена після нового року. Зокрема, хочемо облагородити територію цвинтаря, яку ми планували привести до ладу, коли брали цих працівників, але погодні умови змінилися”, — додала Наталія Кот.

Читайте також:  Російська ракета потрапила до клініки в Україні

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я