Млинове колесо кабаре Мулен Руж впало і розбилося

7

Нічний хорор: колесо млина знаменитого театру Мулен Руж у Парижі раптово впало з даху на тротуар. Мулен Руж – одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Парижа. Це частина історії столиці Франції.

Париж уже не той? Млинове колесо паризького кабаре Мулен Руж впало і розбилося

 Мулен Руж

Млинове колесо паризького кабаре Мулен Руж впало між двома та трьома годинами ночі, коли театр уже був закритий.

Зламалися лопаті вітряної турбіни. На знімках видно, що пошкоджене колесо млина повністю лежить перед театром кабаре. Також було знесено три літери великої вивіски «Мулен Руж».

Це була перша надзвичайна ситуація в Мулен Руж після пожежі 1915, тоді кабаре було закрито на дев’ять років.

Постраждалих немає, причина поки що неясна. Ризику обвалення решти будівлі немає.

Мулен Руж, який у жовтні відзначає своє 135-річчя, є найстарішим кабаре Парижа та однією з головних пам’яток міста. Одним із символів міста на Сені.

Цей будинок на Монмартрі колись був неофіційним борделем. Власники кабаре Шарль Зідлер і Жозеф Оллер переманили із закладу найкращих і найталановитіших танцівниць.

Серед них і знамениту Ля Гулю, яку прозвали так (Жадібна) через її звичку випивати напої у відвідувачів, що вона одного разу зробила за столиком принца Уельського.

Найяскравіше інших прославив заклад художник і фронтмен богеми Анрі де Тулуз-Лотрек. Він був завсідником від дня відкриття. І шукав натхнення у тому, що тут бачив: фривольні танці, різношерста публіка, вульгарні танцівниці.

Пишуть, що для артистів кабаре було спочатку способом життя, а чи не способом заробити. Принаймні до певного часу. Та ж Ля Гулю вдень працювала у пральні, а вночі танцювала канкан. А її партнер танцюрист під псевдонімом Валентин Безкістний вдень був продавцем вина.

Читайте також:  Зеленський попередив про авіаудари взимку

Ля Ґулю стала багата, але втративши через якийсь час свій стан на невдалій ідеї приборкувати диких кішок. Закінчивши виступи після нападу на неї левів, вона померла хворою, злиденною та безвісною продавщицею цигарок та горішків.

Щасливіша доля в іншої зірки Мулен Руж, Іветт Гільбер. Вона, яскраво стартувавши у своїй кар’єрі співачки, згодом стала акторкою кіно. Її знімали відомі фотографи і з неї писали картини художники того часу. Вона сама режисувала та продюсувала антрепризи, викладала, виступала на радіо та вела колонки у журналах.

Містенгет

А клоунеса Містенгет! У 1919 році ноги Містенгет – “найкрасивіші ноги Парижа” – були застраховані на величезну на ті часи суму в п’ятсот тисяч французьких франків. Вона, розпочавши танцівницею, стала художнім керівником усього кабаре.

Це вона вигадала високі головні убори з пір’я для танцівниць, без яких зараз неможливо уявити жодне шоу, і повільний спуск сходами до публіки, який повторювала кожна діва протягом 100 років!

Містенгет зналася на афоризмах, ось один з її вуст: «Поцілунок може бути комою, це може бути знак питання або знак оклику. Це найважливіша перевірка орфографії, яку має знати будь-яка жінка».

Вона була першою, хто виконав пісню Ca c’est Paris («Це Париж»), яку письменник Жак Шарль назвав «гімном парижан».

Кабаре пережило гучний успіх на початку свого існування, напівзабуття у 1990-ті роки та відродження – після фільму «Мулен Руж!» в 2001 році.

Мулен Руж

Найстаріше кабаре Парижа – приманка для туристів

Кабаре, як і раніше, сяє гріховним червоним кольором, хоча часи, коли воно символізувало фривольний, легковажний Париж, давно минули. Кабаре більше не є меккою веселої еротики часів Бель Епок.

Читайте також:  У Парижі представили концепт олімпійської медалі - 2024

Еротики на будь-який смак багато в інтернеті і будь-де. А Мулен Руж – скоріше пам’ятник атмосферному Парижу минулих часів. З колоритною артистичною богемою. Великими художниками та письменниками. З небувалими вольностями, немислимими десь ще в тодішньому пуританському світі.

Найстаріший театр ревю міста став тепер мандрівкою у часі. Воно починається вже при вході. І потім у фойє з червоними велюровими шпалерами. У залі світильники та дзеркала у стилі модерн, рекламні колони з картинами Тулуз-Лотрека.

Змінилася і публіка у цьому храмі розваг. Напівоголені танцівниці приваблюють не лише натовпів чоловіків, ласих на жіночі принади. У концертному залі на 850 місць можна зустріти будь-кого. Коротше кажучи, це туристи з усього світу.

Захисники рептилій

Рік тому у Мулен Руж трапилася ще одна неприємність. Через вимоги мерії кабаре Мулен Руж було змушено відмовити від ефектного циркового номера за участю напівоголених танцівниць та пітонів.

Танцівниці, одягнені в одні лише трусики бікіні, поринали у великий прозорий акваріум. Плавали там у компанії великих змій.

Французький парламент у 2021 році проголосував за припинення використання диких тварин у циркових виставах. Мулен Руж не поспішав закривати свій ефектний номер. Тоді група захисту прав тварин PAZ розпочала кампанію з петиціями та демонстраціями. “Зміям там нічого робити, це невідповідне середовище для рептилій”.

“Ми ніколи не поводилися і не будемо жорстоко поводитися з тваринами”– Так запевняв представник Мулен Руж в інтерв’ю пресі. Він стверджував, що в шоу використовувався різновид водного пітона, який однаково комфортно почувається як у воді, так і на суші. Але Аліса Жорж, власниця екзотичного зоомагазину Ferme Tropicale de Paris, швидко визначила, що у шоу беруть участь тигровий та сітчастий пітони. «Це не водні змії. Те, що їм доводиться терпіти, є жахливим».

А тепер і Млинове колесо паризького кабаре Мулен Руж упало.

Читайте також:  США та Південна Корея проводять спільні військові навчання

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я