Листи нержавіючої сталі: які їх основні призначення та класифікація

16
Листи нержавіючої сталі

Якщо потрібен міцний та довговічний матеріал для виготовлення труб для трубопроводів різного призначення, сходової огорожі і різних елементів дизайну або ємностей великої місткості, тоді необхідно згадати про нержавійку. Листи нержавіючої сталі застосовуються у широкому спектрі галузей завдяки своїм унікальним властивостям.

Технічні характеристики

Компанія Armax спеціалізується на реалізації нержавіючого металопрокату по вигідних для замовників цінам. Універсальний лист нержавійки використовують для виготовлення труб чи ємностей або інших виробів. Нержавіючі листи виготовляють двома способами:

 • Гарячий прокат. Сплав заліза з іншими компонентами розігрівають до м’якого стану та катають листи різної товщини, отримуючи дуже міцний матеріал.
 • Холодний прокат. Холодна заготовка прокатується на верстаті до утворення листа. Міцність не дуже висока зате вироби мають властивість добре згинатися..

Отримані листи можуть мати гофровану чи перфоровану поверхню, обрізну або необрізну кромку.

У залежності від товщини отриманого матеріалу бувають листи:

 • тонкі, в яких товщина не більше 3,9 мм;
 • товсті – від 4 до 160 мм.

Всі листи маркують відповідно типу отриманої після обробки поверхні:

 • гарячекатані – NO1;
 • матова поверхня – 2В;
 • з покриттям із ПВХ-плівки – PVC;
 • шліфовані або дзеркальні – ВА;
 • шліфовані – 4N.

Якість матеріалу залежить також і від марки використаної сталі.

У чому переваги нержавійки

Завдяки додаванню легуючих добавок (хрому, нікелю, молібдену, вольфраму) сплав отримує високу стійкість до корозії. Його можна використовувати у вологих місцях та для зберігання і транспортування води. Також ці сплави добре витримують контакти з агресивними речовинами, кислотами у тому числі. Всі матеріали, які реалізує компанія Armax, мають високі показники міцності, жаростійкості та стійкості до іржі.

Нержавіючі матеріали легко піддаються обробці. Їх можна шліфувати, розрізати, зварювати декілька елементів в один, полірувати. Крім того, сталеві листи мають гарний вигляд, який не змінюється за весь час використання виробу.

Читайте також:  Yoast SEO: список змінних

Найчастіше використовується листова нержавійка таких марок:

 • AISI 201 – універсальні вироби, застосовуються у різних сферах промисловості, міцні та недорогі;
 • AISI 304 матовий – виробляється з низьковуглецевої сталі, пружний та міцний матеріал, вироби легко піддаються розрізанню та зварюванню;
 • AISI 304 рифлені – листи, використовуються для сходових прольотів, антиковзких покриттів, майданчиків та інших металоконструкцій;
 • AISI 304 шліфовані – листи використовують для декоративних виробів.

Повний перелік листової продукції включає набагато більший асортимент.

Де купити листову нержавійку

Листи нержавіючої сталі є універсальним матеріалом, який поєднує в собі естетичність, міцність і стійкість до корозії, що робить їх незамінними у багатьох галузях промисловості та повсякденному житті. Компанія Armax спеціалізується на реалізації нержавіючих матеріалів різного призначення. У каталозі розміщено великий асортимент листів нержавійки різної товщини та типу поверхні від надійних постачальників за конкурентними цінами.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я