Керівництво Ірану висловило сподівання на розширення співпраці з Росією після зустрічі з Путіним

46
Алі Хаменеї

У Москві заявили, що позиції двох країн щодо більшості обговорюваних питань близькі або ідентичні.

Президент Росії Володимир Путін провів переговори з верховним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї у Тегерані, що стало сигналом про зближення двох країн.

Пізніше він зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у рамках зусиль щодо відновлення експорту українського зерна.

Це перша подорож лідера Кремля за межі колишнього Радянського Союзу після російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Зовнішньополітичний радник Путіна Юрій Ушаков заявив журналістам у Москві, що контакт із Хаменеї дуже важливий. За його словами, між двома лідерами встановився довірчий діалог з найважливіших питань двостороннього та міжнародного порядку денного, причому з більшості питань позиції двох країн близькі чи ідентичні.

У той час, як Москва зіткнулася із західними економічними санкціями у зв’язку з її вторгненням в Україну, Росія намагається зміцнити стратегічні зв’язки з Іраном, Китаєм та Індією.

Іран, який також живе в умовах західних економічних санкцій і суперечок із США з приводу ядерної програми Тегерана, висловив надію на більш тісні відносини з Росією.

«Обидві наші країни мають хороший досвід у боротьбі з тероризмом, і це значно зміцнило безпеку в нашому регіоні, – заявив президент Ірану Ебрахім Раїсі після зустрічі з Путіним. – Я сподіваюся, ваш візит до Ірану призведе до розширення співпраці між двома нашими незалежними країнами».

Читайте також:  Німеччина прийме перший ЗПГ-термінал

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я