Акумулятор, яку не потрібно зарядити, але їх потрібно живити: дослідники зі Швейцарії розробили щось подібне. Біобатар грибів нетоксичний, біологічно розкладається та від 3D-принтера.
Грибна біобатарія: як вчені вирощують енергію
Навіть найсучасніші дослідження іноді починаються з очищення. Мікробіолог Кароліна Рейєс із Швейцарської федеральної лабораторії матеріалознавства та технологій (EMPA) з швидкими рухами очищає скляну будівлю 3D -принтера в його лабораторії. Коли вона вмикає принтер, він починає рухатися з сильним шумом і гудінням. За допомогою шприца принтер застосовує чорну чорнило на скляній тарілці. Шар на шар, слідуючи складній схемі. Грибна біобатера створюється в частинах.
Як працює грибний біот -тик
Два гриби виробляють електроенергію, вступаючи в реакцію між собою. Їх метаболізм доповнює один одного. Строго кажучи, біо -тинк – Це елемент мікробного палива. Вчені з EMPA використовують той факт, що гриби, як і всі живі організми, перетворюють поживні речовини в енергію.
БІОБАТОРІЯ з грибів 🍄
Інститут EMPA Havy Creed Anmazing Biobattery, який працює на грибах. Пристрій заснований на двох типах грибів, які харчуються цукром та мікробами, виробнича електроенергія Вся конструкція є 3D -попередньою та повною мірою #Tech pic.twitter.com/ahmlwsnnkg– Ustark (@ul131web) 22 січня 2025 року
У той час як грибок дріжджів збоку анода вивільняє електрони під час метаболізму, грибок білої гнилі виробляє фермент, який можна використовувати для захоплення електронів та виведення їх з елемента мікробного палива.
“До цих пір такі елементи мікробного палива працювали переважно на бактеріях”, – пояснює керівник проекту Gustav Nyustem, очолюючи науково -дослідний відділ целюлози та дерев’яних матеріалів в EMPA. “Зараз ми вперше об'єднали два функціонуючі типи грибів”.
Анод і катод тримаються разом восковою мембраною. Біодеградність є основним пріоритетом для всіх компонентів біобателі.
“Гриби – досить вимогливі істоти”
Пошук найкращих комбінацій грибів був серйозним завданням для вчених. Тільки в EMPA в Дубендорфі поблизу Цюріха існує близько 1000 різних типів грибів. Нові комбінації перевіряли знову і знову.
За даними мікробіолога Кароліна Рейес, Вирощування грибів також не залишається без труднощів. «Вони досить вимогливі істоти, але завдяки нашому інкубатору ми можемо задовольнити різноманітні потреби“.
Гриби, які потребують багато кисню, частіше струшуються. Різні вимоги також накладаються на температуру та вологість. Після того, як гриби змішані з чорнилом для анода та катода, і все покрите воском, досить легко піклуватися про біо -тик. Після висихання його можна зберігати протягом декількох днів. Він активується додаванням рідких поживних речовин – безпосередньо на місці використання.
Грибні біобатарні розкладаються самі по собі
Грибні батареї ще не можуть виробляти велику кількість електроенергії. Однак розробники стверджують, що їх достатньо для датчиків живлення. Наприклад, вимірювання температури та вологості на вулиці.
Густав, відповідальний за проект, каже, що галузь вже зацікавлена в цій галузі. Наприклад, ми можемо припустити, що це Компанії можуть прийняти цю технологію та інтегрувати її в сільськогосподарські датчики або віддалені дослідницькі проекти.
Однак все ще незрозуміло, коли біобатери можуть бути масово виробляти поза лабораторією. Загалом, їх використання ідеально підходить у місцях, де важко отримати та обробляти.
Нарешті, Bio -Tank має величезну перевагу – вона розкладається. І це трапляється досить швидко. Якщо через кілька днів вона перестає надавати електроенергію І вона компостується, вона розкладається частинами. Це також відбувається тому, що гриби використовують целюлозу, що міститься в чорнилі принтера, як джерело поживних речовин.
Гриби здатні більше
В даний час команда EMPA працює над пошуком нових грибів, матеріалів та композицій чорнила, щоб зробити біо -тик більш ефективним та довговічним. Кароліна Рейес та Густав Нюстрой погоджуються, що про ті райони, в яких гриби можуть знайти широке використання. Тому варто провести подальші дослідження в цій галузі.