Джойстики та маніпулятори для комп’ютерних ігор: що варто знати про вибір

117
приставка

Комп’ютерні ігри – захопливий та дивовижний світ, у якому кожен знайде щось для себе. Щоб повністю зануритися в атмосферу гри й отримати максимальне задоволення від процесу, необхідно мати відповідний контролер, який забезпечуватиме комфортне й точне керування. Розберемося з типами ігрових контролерів – джойстики та маніпулятори – та скажемо декілька слів про вибір.

Геймерські джойстики та маніпулятори – що це?

Це пристрої, які дають змогу керувати ігровим персонажем або об’єктом. Вони під’єднуються до комп’ютера або консолі через USB-порт або бездротовий інтерфейс і розпізнаються як зовнішні пристрої введення. Сьогодні можна купити джойстик навіть для смартфона, планшета, геймерського ноутбука й навіть Smart TV.

Які бувають види джойстиків і маніпуляторів?

Існує безліч видів джойстиків і маніпуляторів для комп’ютерних ігор, але ми виділимо п’ять основних категорій:

 1. Геймпади

Це найпопулярніші універсальні контролери, які підходять для більшості жанрів ігор. Вони містять усе необхідне для ігор: кнопки для керування, хрестовини для навігації, бампери для додаткових функцій, курки, рухомі кнопки-джойстики тощо. Геймпади можуть бути дротовими або бездротовими, з вібрацією або підсвічуванням, а також відрізнятися за формою і розташуванням елементів.

 1. Рулі

Спеціалізовані контролери для автомобільних симуляторів або перегонів. Вони імітують реальне кермо автомобіля з педалями газу та гальма, а також мають кнопки для перемикання передач, ручного гальма або інших функцій. Рулі забезпечують реалістичне відчуття керування машиною завдяки силовому зворотному відгуку, що створює опір під час повороту керма. Рулі вимагають більше місця для встановлення і кріплення на столі або спеціальній підставці.

 1. Джойстики

Це контролери для льотних симуляторів або космічних шутерів. Вони складаються з таких частин:

 • ручка з кнопками і курком, що нахиляється в різні боки;
 • основа з додатковими кнопками або важелями.
Читайте також:  Спеціальні функції та можливості курильних трубок

Джойстики дають змогу точно і плавно керувати літаком або кораблем, а також виконувати різні маневри. Керувати персонажами за допомогою джойстика легко й весело.

 1. Маніпулятори

Це контролери для специфічних ігор або жанрів, які імітують реальні пристрої. Наприклад, є маніпулятори у вигляді гітари для музичних ігор, рибальської вудки для риболовлі, пістолета для шутерів тощо. Маніпулятори зазвичай використовуються для збільшення реалізму і занурення в гру, а також для урізноманітнення ігрового досвіду.

 1. Клавіатурні контролери

Це контролери, які поєднують у собі елементи клавіатури та геймпада. Вони мають кілька кнопок, які можна налаштовувати під різні ігри або жанри, а також стік або хрестовину для переміщення. Клавіатурні контролери підходять для тих, хто хоче мати більше можливостей для управління, але не бажає використовувати повноцінну клавіатуру з мишею.

джостік

Як вибирати джойстик для комп’ютерної гри

Якихось суворих правил немає. Ось, що треба врахувати, аби отримати найкращий досвід від комп’ютерних забав:

 • Особисті вподобання та комфорт

Купуйте джойстик, який зручно лежатиме в руці, матиме приємний на дотик матеріал, відповідний розмір і вагу. Також варто враховувати свій стиль гри і те, які елементи управління ви частіше використовуєте.

 • Сумісність з іграми та операційною системою

Перед покупкою потрібно перевірити, який тип підключення і протокол використовує контролер (XInput або DirectInput), а також які ігри він підтримує (наприклад, Steam Controller працює тільки з іграми зі Steam).

 • Функціональність і якість

Хороший контролер забезпечує виконання всіх операцій у грі. Також бажана наявність додаткових функцій – вібрація, підсвічування, силове зворотне зв’язування тощо, які покращують відчуття. Джойстик має бути виготовлений з якісних матеріалів. Якість збирання також має важливе значення, адже дешеві геймпади швидко ламаються.

 • Бюджет і ціна
Читайте також:  Спортивний седан Acura TLX зі США – це враження!

Ціна контролера залежить від типу, функціональності, якості та бренду. Зазвичай, чим більше можливостей і краща якість, тим вища ціна. Однак, не завжди потрібно купувати найдорожчий контролер, якщо він не відповідає вашим потребам. Ви можете знайти і дешевший джойстик для того чи іншого шутера. Онлайн-консультанти інтернет-магазину “Цитрус” завжди готові порекомендувати найкращі геймерські бренди від відомих брендів за ціною від 699 гривень і вище.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я