Чим можна компенсувати відсутність сонця?

11

Відсутність сонця взимку може призвести до зниження настрою та навіть депресії. Експерти радять компенсувати нестачу світла поїздками в гори, світлотерапією чи регулярними прогулянками на вулиці.

Ліки від засмучення. Чим можна компенсувати відсутність сонця?

Коли на вулиці рано темніє, у багатьох людей псується настрій.

«Більше того, відбувається зниження рівня серотоніну, – продовжує доктор Ольмайєр. – Серотонін – це посередник, який також відомий як «гормон щастя».

На відміну від інших форм депресії, вона виникає саме у певний час року, коли мало сонячного світла, а дні стають короткими. «Іншими словами, щоразу, коли настає осінь, багато людей впадають у депресію», – резюмує Ольмайєр.

Депресії схильні не всі

Так звана сезонна депресія має багато загальних симптомів із «нормальною» депресією: хворі можуть почуватися пригніченими, мають проблеми зі сном.

Однак не кожна людина, яка втомлюється або перебуває в поганому настрої в зимові місяці, автоматично хвора на депресію. Про захворювання можна говорити тоді, коли депресивні почуття настільки сильні, що здатність нормально жити і працювати різко знижується, і хворий страждає від цього.

Краще гір можуть бути лише гори

Таким чином, нестача денного світла може стати серйозною проблемою. Як її вирішити? За словами метеоролога Томаса Кесселера-Лаутеркорна з Німецької метеорологічної служби (DWD) в Оффенбаху, найкраще допомагає поїздка туди, де сонця багато. Наприклад, у горах. Тож тим, хто хоче вирушити на полювання за зимовим сонцем, найбільше шансів упіймати його на висоті, бо в долинах часто буває сильний туман. А ось гори – чудове місце для того, щоб покращити собі настрій. “І взагалі, чим вище, тим більше сонця”, – пояснює Кесселер-Лаутеркорн.

Терапія штучним світлом

Людям, які страждають на зимову депресію, також часто допомагає світлотерапія. “Є спеціальні освітлювальні прилади, які випромінюють дуже яскраве світло”, – говорить Вінфрід Райф, професор клінічної психології та психотерапії в Університеті в Марбурзі. Їх можна використовувати й у домашніх умовах. Такий пристрій повинен мати рівень освітленості 10 000 люкс. Щоб контролювати гормональне тло, світлотерапію найкраще проводити вранці протягом 30-60 хвилин.

Читайте також:  Токсичні люди: Чи існують вони, і що робити, якщо вони навколо вас

«Найпростіший антидепресант»

Втім, є й простіші способи, доступні кожному. «Можна просто виходити надвір під час обідньої перерви», – каже Вінфрід Райф. В умовах зимового спаду настрої найкраще перебувати на вулиці вдень і при цьому якнайбільше рухатися. “Це найпростіший антидепресант, який відомий людині”, – вважає професор Райф. А від себе додамо: і найдешевший!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я