Старий будинок на вулиці Пересопницькій, 7 міська влада таки вирішила продати на торгах. Раніше у його стінах працював обласний шкірвендиспансер, проте торік медикам довелося звідти переїхати. На минулій сесії депутати дали згоду на аукціон, хоча й не всім така ідея сподобається. Але є й ті, хто хотів би зберегти історичну будову її «обличчя». Принаймні такі плани має Оксана Кашевська, власниця двох кав'ярень, що розташовані поряд.
Олеся Смоловик, начальниця управління комунальною власністю міста:
— Справді, ми проект рішення підготували за ініціативою рівнянки (Оксани Кашевської. — РВ.) Тут 563,5 кв. м площі, вся будівля фактично складається з підвалу, двох поверхів та крыши. Ефективними для використання є лише два поверхи. Приміщення потребує значних коштів, щоб його можна було використати. Якщо говоримо про приватизацію, то це буде аукціон звичайний — хто дасть більшу ціну, то переможе.
Галина Кульчинська, депутатка міської ради:
— На сесії я виступала проти такого продажу. Мене запитують: «Ну а що, хай би стояло собі дубом, а то бюджет міста отримає гроші… Від ти що пропонуєш?». А пропонувала б я, можливо, реалізувати нарешті у місті формат державно-приватного партнерства, який давно узаконений в Україні. Оскільки заяву на продаж написала пані Кашевська, яка є власницею двох чудових кафе поряд «Мила це я» та «Чайка», то вона, очевидно, має інтерес до масштабування та розвитку свого бізнесу. А місто потребує розвитку своїх культурних локацій. То логічно було б запропонувати пані Кашевській, наприклад, наступне: згідно із ЗУ «Про державно-приватне партнерство» місто передає п. Кашевській на 50 років безкоштовно в оренду приміщення на Пересопницькій, 7 для розширення свого бізнесу. За умови, що паралельно тут на одному з трьох поверхів функціонує чи художня галерея, чи галерея рівненських майстрів, чи фотогалерея, що утримується з прибутків від ресторанного бізнесу в цьому поміщенні.
Така ситуація могла б бути вигідною всім сторонам, якщо правильно прописати умови та домовленості. І головне — місто не втратило б можливості впливати і контролювати розбудову центру Рівного. Бо хтозна, можливо, цей аукціон лише початок шляху до вже намальованого десь житлового проекту…
Оксана Кашевська, підприємниця:
— Ми вже десь сім років на цій вулиці, наші кав'ярні — це колишні гаражі, які ми переробили. Я дуже люблю цю вулицю і хочу, щоб вона збереглася! Але я не вірю у збереження цієї будівлі у форматі комунальної власності. Якби місто справді доглядало ці старі будинки як слід… Поряд є Народний дім, що розсипається на очах — і мені, як вихованці «Пласту», боляче це бачити.
Для того щоб вдихнути життя в це приміщення, треба вкласти багато грошей. Я розумію, про що говорю: між старим приміщенням кафе «Мила це я» і між шкірвендиспансером є будівля, яка межує з одним і з іншим, ми там зараз робимо ремонт. Воно все сиплеться, ми там і ринву ремонтували, і гідроізоляцію. Коли дізналися, що з того будинку виселяється шкірвендиспансер, то почали думати, а що буде далі? Є три варіанти: залишитися комунальна власність — і будівля розсиплеться; купити хтось – хто не має смаку і зробити там незрозуміло що; і третій – що купити небайдужа до історії людина. Зрозуміло, що швидше за все буде аукціон. Почали питати знайомих, яким так само не байдужа частка міста. Загалом є частина людей, які готові взяти участь у аукціоні. Мені і депутати телефонували: питали, чи готова я взяти в оренду ті приміщення, якщо хтось запропонує? Якби ми взяли його в оренду, нам теж треба залучати інвестиції.
Я бачу єдиний шлях: якщо хтось із підприємців купити це приміщення і не зіпсує. Дадуть нам в оренду чи ні, але є можливість зберегти приміщення у такому форматі, в якому є. Багато з ким спілкуюсь, люди серйозно вболівають за це місце. Я б на місці влади унеможливлювала варіанти перебудови, щоб були якісь рамки, як зберегти вигляд цього приміщення.
Олена Ракс.





















