Чи буде в Німеччині легалізоване донорство яйцеклітин?

19

Заборона на донорство яйцеклітин у Німеччині має бути знята. Це пропозиція комісії з репродуктивних прав.

Чи буде в Німеччині легалізоване донорство яйцеклітин? Скоріше так, ніж ні

Чи буде в Німеччині легалізоване донорство яйцеклітин – стане зрозумілим за підсумком розгляду відповідного законопроекту. Законопроект, найімовірніше, представлять до наступних виборів. Міністр юстиції Марко Бушманн (СвДП) в інтерв'ю DPA заявив, що, на його думку, пропозиція про легалізацію донорства яйцеклітин надійде до Бундестагу наступного рокудо наступних федеральних виборів у Німеччині восени 2025 року.

Донорські яйцеклітини використовуються в лікуванні безпліддя у жінок, які в іншому випадку не можуть завагітніти. Це процедура, за якої жінка, яка бажає стати матір'ю, вдається до яйцеклітин жінки-донора.

У квітні цього року комісія опублікувала свої рекомендації, в яких йшлося, що «Жодних істотних медичних чи психологічних ризиків, які говорять проти легалізації, немає».

Експертна група також рекомендувала наслідувати приклад інших європейських країн, де цей вид лікування безпліддя є законним.

Німеччина – одна з останніх чотирьох країн Центральної та Західної Європи, де донорство яйцеклітин все ще є незаконним.

«З моєї особистої точки зору, є вагомі причини для скасування категоричної заборони на донорство яйцеклітин у Німеччині»– пояснив Бушман.

Дебати про аборти

А ось аборт залишається незаконною дією в Німеччині, хоча він іноді не підлягає покаранню. Дозволено здійснювати аборт у таких випадках:

  • вагітність становить небезпеку для здоров'я матері або
  • вагітність є результатом злочину або
  • аборт відбувається після консультації та протягом перших 12 тижнів вагітності.

«Аборти порушують особливо складні конституційні питання»– Заявив Бушманн, додавши, що ця тема викликає розбіжності. Незважаючи на прогрес у лікуванні безпліддя, політик не очікує на швидку угоду щодо реформи параграфа 218 Кримінального кодексу, який фактично криміналізує аборти.

Читайте також:  Олексій Навальний отримає премію Ґюнтера Валльраффа

«Я бачу набагато більше консенсусу щодо донорства яйцеклітин. Дозвіл донорства яйцеклітин відповідав би Основному закону».

Активісти руху за свободу вибору вже багато років домагаються відміни заборони абортів, проте стикаються з жорсткою протидією з боку релігійних діячів та консервативних політиків.

Прийшовши до влади у 2021 році, коаліція незабаром скасувала пункт 219а Кримінального кодексу, який забороняв лікарям публічно надавати інформацію про аборти. З того часу експертна комісія запропонувала більше не криміналізувати аборти на ранніх стадіях вагітності та поставила під сумнів обов'язок жінок проходити консультування.

Якщо законопроект про донорство яйцеклітин надійде до Бундестагу цього чи наступного року, він, швидше за все, відповідатиме рекомендаціям комісії про заборону торгівлі яйцеклітинами з метою отримання фінансових вигоді, а також положення, що гарантує дітям право знати своє походження.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я