Чому Ілон Маск втратив титул найбагатшої людини у світі

7
Ілон Маск

Як стало відомо, Ілон Маск втратив титул найбагатшої людини. Деякі користувачі Мережі припустили, що всьому виною могло стати марнотратство ексцентричного мільярдера. Адже не так давно він з легкої руки придбав Twitter, перейменувавши вже незабаром його в X. Однак на ділі все куди складніше. Куди ж поділися нулі на рахунку інженера і кому він поступився першістю, ти дізнаєшся разом із нами в найближчі кілька хвилин.

Ілон Маск втратив титул найбагатшої людини

Імовірно, новина про те, що Ілон Маск втратив титул найбагатшої людини у світі, тебе серйозно здивує. Бачиш, ще наприкінці 2023 року статки бізнесмена налічували 238 мільярдів доларів. Згідно з даними Bloomberg Billionaires Index, у трійці лідерів на той момент були французький бізнесмен Бернар Арно і засновник Amazon Джефф Безос. Статки чоловіків оцінювалися в 178 мільярдів доларів і 177 мільярдів доларів відповідно.

Відтоді минуло лише кілька місяців, проте рейтинг кардинально змінився. Так, Безос на сьогоднішній день може похвалитися статками в 200,3 мільярда доларів. А ось Маск, своєю чергою, змушений задовольнятися лише 197,7 мільярдами доларів.

Що цікаво, в Ілона головною причиною втрат стали акції Tesla Inc., які впали на 7,2 %. До речі, таке падіння відбувається далеко не вперше. Так, наприклад, порівняно з 2021 роком акції Tesla впали на 50 %. А ось у Безоса ситуація складається зовсім протилежна. З кінця 2022 року акції Amazon зросли вдвічі.

Біда не приходить одна

Причиною ж того, що акції Tesla впали, своєю чергою, стало зменшення поставок із заводу в Шанхаї. Для розуміння ситуації йдеться про мінімум за весь рік. Подібна ситуація явно не загрожує Amazon. Адже з початком пандемії онлайн-продажі тільки зросли в кількості.

Читайте також:  ФОТО: наймодніша сумка цієї весни Наймодніші сумки весни 2023 року

Ілон Маск

Варто відзначити також й інший факт, що стосується фінансового стану Ілона Маска. Так, відповідно до рішення суду в Делавері, має бути скасована грошова винагорода інженера від Tesla. Йдеться про 56 мільярдів доларів. Ще 2018 року бізнесмен, який володіє понад 20 % акцій Tesla Inc., зміг домогтися підписання цікавого документа.

Так, з кожних 50 мільярдів доларів збільшення ринкової капіталізації Tesla зобов’язувалася оплачувати Маску 10 мільярдів доларів. На сьогоднішній день Ілон володіє лише 13 % акцій свого дітища, оскільки продав частину заради купівлі Twitter. Цікаво, чи вдасться йому оскаржити рішення суду або все ж таки доведеться збідніти ще на кілька десятків мільярдів?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я