Чому хула-хоп не для всіх: вчені розкрили таємницю

11

Математики з’ясували, чому Хула-Куп неслухняний з деякими людьми.

Чому хула-хоп не для всіх: вчені розкрили таємницю

Одна кручення хули-хуги надається легко і легко, а інші, незважаючи на всі зусилля, не можуть утримувати обруч більше декількох секунд. Математика з Нью-Йоркського університету нарешті пояснила, чому Хула-Хуп не для всіх. Йдеться не про координацію чи тренування – все вирішує форму тіла.

Кожна модель мала свою форму: циліндр, конус, піщаний годинник. Вони пережили невеликі пластикові обручі з діаметром 15 сантиметрів.

Робототехнічна система приводить моделі в русі, імітуючи характерне коливання, коли хуле-хупе скручений. Камера високої швидкості записала кожен рух обруча. Результати були несподіваними.

Чому хула-хуп не для всіх: секрет простий

Виявилося, що для успішного кручення обруча це не так важливо, як ви рухаєтесь. Навіть не має значення, у вас є кругле тіло в секції чи овалі.

Головне – наявність двох ключових особливостей фігури:

  • Перший – це правильний нахил стегон, вони повинні створити певну похилу площину, яка допомагає обручем піднятися;
  • Друга – це чітко виражена талія, яка утворює увігнуту, як піщаний годинник, саме вона тримає обруч на місці.

З такою геометрією тіла виникає ідеальний баланс сил. Відцентрова сила, прагнучи підняти обруч вгору, врівноважується силою. На циліндричному або конічному тілі без талії немає цього балансу – обруча або падає, або повзає вгору.

Власник світового рекорду Hula-Hup. Фото: Себастьян Канерт/DPA

Тепер стає зрозуміло, чому один хула-хуп простіший, ніж інший. Різні люди мають різну статуру. Комусь пощастило народитися з ідеальними пропорціями для Hula Khup. Інші повинні компенсувати відсутність «правильної» геометрії з додатковими зусиллями.

Але дослідження має значення не лише для любителів фітнесу. Математичні формули, що описують рух обруча, можуть допомогти у створенні більш точних промислових роботів. А також – у розробці пристроїв для збору енергії від вібрації.

Читайте також:  Сама людина не зможе помітити перші симптоми: захворювання очей, які можуть призвести до повної сліпоти

Тож простий хула -обруче допоміг вченим заглянути у складний світ фізики руху. І, можливо, саме завдяки цьому дослідженню в майбутньому з'являться більш просунуті роботи та нові джерела енергії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я