Була змова: учасників тендеру на реконструкцію «Авангарду» оштрафували на рекордну суму

19

Після розслідування, яке тривало понад 3 роки, Антимонопольний комітет України виніс свій «вирок».

Фірми ПВКФ «Фіалка» і ТОВ «Стиль-Декор» узгодили свою поведінку з метою усунення змагання під час участі в Процедурі закупівлі.

Активісти громадської ініціативи «За чесний тендер», спільно з журналістами, ще кілька років тому писали про можливі зловживання під час тендеру на реконструкцію «Авангарду». І ось своє слово сказала держава.

На сторінці АМКУ оприлюднили висновок на 17 сторінок, в якому детально описано докази змови. Також державний орган пропонував фірмам надати письмові пояснення, від чого вони відмовилися.

Тепер на змовників чекає 3-річна заборона на участь у тендерах. Але це не найбільша їх проблема. Антимонопольний також оштрафував фірми на суму понад 92 мільйони гривень. Це рекордне покарання за зловживання на тендерах Рівненщини.

Розміри накладених штрафів:

  • на ПВКФ «Фіалка» – у розмірі 91 260 819,00 грн;
  • на ТОВ «Стиль-Декор» – у розмірі 832 639,00 грн.

Чи надійдуть ці кошти у державний бюджет активісти «За чесний тендер» прогнозувати не беруться. Рішення АМКУ може бути оскаржене в суді, чи врешті фірми можуть оголосити про банкрутство.

Натомість громадські експерти застерігають інші фірми від подібних змов на тендерах. Адже цей приклад показує, що покарання може «наздогнати» і через 3-5 років після тендеру. І покарання дуже болісне.

Джерело: За чесний тендер

Читайте також:  Чи можна годувати грудьми, коли захворіла: поради для мам Рівного

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я