Урсула Хавербек, 96-річна рецидивістка-негативка Голокосту з Флото (біля Білефельда), яка мала кілька судимостей, мертва.
Бабуся-нацистка Урсула Хавербек мертва
Іржавий нацистський цвях: Освенцім був не табором смерті, а трудовим табором, повторювала Урсула Хавербек знову і знову – навіть у залі суду. Вона публічно називала брехнею мільйони смертей євреїв під час націонал-соціалізму.
Вона наполегливо твердила, що концтабір Аушвіц (де нацисти вбили щонайменше 1,1 мільйона осіб) не був табором знищення євреїв і там нібито не відбувалися масові вбивства.
Коричнева кухня
Разом зі своїм чоловіком, колишнім членом СА та СС Вернером Георгом Хавербеком, у 1963 році вона заснувала у Флото правоекстремістське об'єднання Collegium Humanum як «громадський коледж із захисту довкілля та життя». І після смерті чоловіка 1999 року очолила його.
Там варилося хитромудре ідейне куховарство з коричневим відтінком.
На заходах подружжя Хавербек були присутні миролюбні ліві та противники ядерної енергетики, а також етнічні націоналісти та антисеміти-прихильники Querfront. Знаменитий художник Йозеф Бойс кілька разів приїжджав до Хавербеків у Флото, як і Руді Дучки в 1977 році, коли йшлося про створення екологічно орієнтованої партії. Іноді суму таких ідей потім називали екофашизмом, він був ще й етнічно орієнтованим.
Згодом німецькі зелені рішуче відхрещувалися від такої ідеології.
1992 року Хавербеки заснували у Флото правоекстремістське об'єднання «Меморіал». У 2014 році об'єднання відкрило Меморіал німецьким жертвам Другої світової війни у колишньому маєтку у Гутмансхаузені. Діяльність асоціації контролюється в усій країні органами конституційного захисту.
Урсула Хавербек стала також заступником керівника Асоціації реабілітації переслідуваних за заперечення Голокосту (VRBHV), яка з'явилася у Флото 9 листопада 2003 року, в річницю Кришталевої ночі, і була оголошена тоді антиконституційною організацією.
Улита їде, колись буде. У 2008 році асоціація Collegium Humanum була заборонена за заперечення Голокосту, що триває.
Це не зупинило Хавербек.
У лещатах правосуддя
Судам доводилося знову й знову мати справу з Урсулою. У цих судових хитросплетіннях можна заплутатися. Вироки були зазвичай дієтичні, а то й косметичні. Гуманність німецьких судів вражає. Але вражає і завзятість старої гарпії.
2004 року Хавербек вперше притягли до відповідальності за заперечення Голокосту, наклавши штраф. Вона заперечувала Голокост у журналі Collegium Humanum «Голос совісті». Далі неодноразово однозначні заяви оберталися вироками.
Так, 21 квітня 2015 року під час судового процесу у Люнебурзі над колишнім есесівцем Оскаром Гренінгом Хавербек заявила журналістам, що Аушвіц був не табором знищення людей, а «трудовим табором».
Тоді фанатку наці засудили до десяти місяців ув'язнення без права дострокового звільнення.
Хавербек подала апеляцію. Через 9 років суд вирішив посилити вирок. Нещодавно регіональний суд Гамбурга засудив негативницю Голокосту Хавербек до одного року і чотирьох місяців тюремного ув'язнення без права дострокового звільнення за розпалювання ненависті. Суд визнав 95-річну Хавербек винною у підбурюванні людей.
За словами прокурора, обвинувачена в антисемітських та правоекстремістських настроях використовувала псевдонаукові джерела для підтримки своїх теорій.
Характерно: під час оголошення вироку Хавербек близько 50 її прихильників сиділи в залі суду та аплодували, а також вигукували «Це не правосуддя!», «Ганьба!» і «Припиніть брехати».
Термін ув'язнення для Хавербека було зараховано до іншого судового процесу про заперечення Голокосту, який тривав багато років через постійні затримки – зокрема коронавірус, тому їй загалом довелося б відсидіти лише рік.
Перед тим, у 2017 році, окружний суд Фердена (Нижня Саксонія) засудив цю особу до двох років позбавлення волі без права помилування за вісім звинувачень у запереченні Голокосту. Хавербек не прийшла до в'язниці. Її довелося шукати. З травня 2018 року вона перебувала у в'язниці Білефельд-Зенне. Також її було засуджено до одного року тюремного ув'язнення берлінським судом у 2020 та 2022 роках.
Кандидат у Європарламент
2019 року активістка балотувалася до Європарламенту як головний кандидат від партії «Праві».
З весни минулого року Хавербек жила на волі. Перевірялося, чи може вона перебувати під вартою. З'ясували: може. Але ув'язнити не поспішали.
Тепер смерть наздогнала фанатичну стару 20 листопада. Це підтвердив її адвокат Вольфрам Нарат.