44% українців підтримують святкування Різдва 25 грудня – результати опитування

15

44% українців підтримують святкування Різдва 25 грудня, свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Кількість тих, хто підтримує ідею перенесення святкування, зросла з 26% у 2021 році, зазначають дослідники. Водночас майже третина опитаних виступають проти (31%). Також 23% байдуже ставляться до цього питання.

Найбільше прихильників святкування Різдва 25 грудня серед киян та мешканців заходу України – там цю ідею підтримують більше половини респондентів. Також ця частка значна серед жителів центру України (44%). Натомість серед мешканців півдня та сходу відносна більшість не підтримують ідею перенесення дати святкування Різдва.

 

Найбільше суперечностей – у середній та старшій віковій групах. Там більше 40% підтримує цю ідею, але не менше третини виступає проти.  Серед молоді третина – за перенесення, третина – проти, і ще стільки ж зазначили, що їм це байдуже. 

Наразі 25 грудня святкують Різдво 11% опитаних. У 2021 року ця кількість становила 4%. Також 25% відзначає свято в обидві дати, 25 грудня та 7 січня (ця кількість зросла з 18% у 2021 році).

Більше половини (55%) будуть святкувати Різдво 7 січня (у 2021 – 71%). 8% взагалі не святкують Різдво (найбільше таких серед молоді, мешканців півдня та Києва). Частіше про подвійне святкування Різдва, або ж святкування лише 25 грудня говорили мешканці заходу, Києва, молодші опитані та греко-католики. 

Опитування проводили 20 та 21 листопада серед тисячі повнолітніх респондентів методом САТІ (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на всій території України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок.

 

Читайте також:  Авто для ЗСУ: рівненські благодійники передадуть одразу три «залізних коня» військовим

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я