Великий фонтан у центрі Рівного стане «сухим»

4

Щовихідних улітку на бульварі Незалежності у центрі міста запускають фонтані. Рівняни ще пам'ятають, як найменший з них, що за кінопалацом «Україна», був ще й світломузичний. Нині шоу увечері давно вже немає, але його чашу хоча б раз на рік підфарбовують. А від великого фонтану зі скульптурою Октябрині напроти готелю «Мир» давно не бачив оновлення. Вода в ньому швидко стає грязною, бо більшу частину тижня просто стоїть. Часом там можна побачити навіть зграї маленьких рибок. Сюди на свій ризик залазити і підлітки, аби охолодитись від спіки або знайти монетки, які перехожі кидають у воду.

Та тепер цей фонтан задумали докорінно змінити — чашу розберуть, а на тому місці облаштують «сухий», коли струмені води б'ють просто з-під ніг. Про такі плани повідомили у міській раді. Вже підписано меморандум про співпрацю з ТОВ «Орбіта Будпроект». Саме ця компанія раніше займалася коригуванням проекту реконструкції стадіону «Авангард».

Віктор Шакірзян, в.о. міського голови Рівного:

— Вода стоїть, мусор туди падає… Сухий фонтан чим кращий, бо дає можливість дітям побавитися. Можна поставити зону відпочинку, зробити водовідведення, і ця площа знову матиме функцію дозвілля — всі люблять воду. А зараз виходить, що ми цю площу використовуємо тільки влітку, коли працюють фонтані, а решту години там валяється мусор. Я б хотів, щоб такий масштаб залишився, я собі уявляю струмені метрів 7–8 заввишки.

Олександр Матвіюк, засновник та директор ТОВ «Орбіта Будпроект»:

— Підписали меморандум щодо співпраці з проектних робіт. Ми з власної ініціативи робимо проект, а потім місто шукає інвестора та залучає кошти на реалізацію. У чому перевага сухого фонтану? Вода в такому не застоюється і не зеленіє, як можна побачити біля великого фонтану зараз. Бо вона постійно в русі, вода відводиться, очищається і подається нагору під тиском знову. Дітям і справді приємніше буде під таким побігати. Також він є інклюзивним, можна заїхати і на кріслі колісному під струмені, щоб освіжитися. За сухим фонтаном простіше доглядати, він простіший у обслуговуванні. Це вже сучасніший і практичніший варіант, не радянщина. Такі можна побачити скрізь містами Європи.

Незрозуміло поки тільки, чи дійдуть потім руки у комунальників до занедбаного підземного пішохідного переходу під цим великим фонтаном? Раніше його періодично підтоплювало через погану гідроізоляцію чаші, звідки просочувалася вода. Нині ж він стоїть пусткою.

Читайте також:  Рівненські рятувальники поїхали відновлювати Лавру

Олена Ракс.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я