Європейські фондові ринки відкрилися в середу осінь після того, як вступили нові високі обов’язки президента США Дональда Трампа, що спровокувало новий продаж світових акцій.
Індекси знову потрапили в червону зону на відкритті, наступного дня після часткового відновлення після багатоденного продажу з надією, що Вашингтон може пом’якшити деякі обов’язки.
У Лондоні ціни знизилися на 1,9 відсотка, оскільки у Великобританії було введено 10 -відсотковий податок у Великобританії.
Усі сподівання на скасування обов’язків в останню хвилину впали, оскільки Сполучені Штати завдали найбільшого удару Китаю – їх головному торговому партнеру: тарифи на її продукцію зараз досягли 104 відсотків. І до кінця дня це вже було, що становило 125 відсотків.
“Побоювання розгортання торговельної війни розгортається, і це спричинило наступний сплеск глибокого песимізму на ринках”.– сказала Сюзанна Стрітер, керівник відділу фінансів та ринки Hargreaves Lansdown.
“Найбільша і друга за величиною світова економіка зараз бере участь у торговій війні, і жодна з країн, здається, не хоче відступити”.– Вона додала.
Фармацевтичні препарати в шоці
Побоювання щодо спаду в США та за межами самих секторів, включаючи розкіш, автовиробники та банки.
Речі особливо погані з фармацевтичними продуктами, які, як вони боялися, можуть стати наступною жертвою обов’язків Трампа.
Британські фармацевтичні компанії Astrazeneca та GSK очолили список переможених на Лондонській фондовій біржі, обидві компанії втратили більше чотирьох відсотків.
Найдорожча європейська компанія Novo Nordisk, яка виробляє популярні препарати для лікування діабету та схуднення оземпік та Вегові, впала приблизно на п’ять відсотків у торгів у Копенгагені.
Акції французької фармацевтичної групи Sanofi та німецької біотехнологічної компанії Sartorius також впали приблизно на п’ять відсотків.
Французька напівпровідникова компанія Semicroelectronics втратила більше чотирьох відсотків, а автовиробник Stellatis, до брендів якого належать Jeep, Fiat та Peugeot, відступили більш ніж на три відсотки.
Акції найбільших британських нафтових компаній BP та Shell також впали більш ніж на три відсотки, оскільки ціни на нафту продовжували падати через побоювання скорочення світового споживання.