Які характеристики важливі при виборі акустичних колонок?

14
колонка

Незалежно від того, чи хочете ви створити стереосистему або систему домашнього кінотеатру, вам потрібно буде вибрати акустичні колонки. Вони є невід’ємною частиною будь-якої аудіосистеми. Сучасний ринок — це безліч пропозицій, серед яких нескладно розгубитися. І хоча орієнтуватися можна лише на звучання, перш ніж купити акустичні системи, варто розібратися з основними технічними параметрами.

Акустика для дому: які характеристики важливі?

Існує думка, що колонки акустичні слід вибирати виключно за ціною і зовнішньою привабливістю. Однак навіть якщо ви не маєте наміру ставати експертом у цьому питанні, деякі поради допоможуть без зусиль скоротити кількість «ймовірних претендентів» і відкинути свідомо неприйнятні варіанти.

Частотний діапазон

Цей параметр показує, наскільки широкий за частотою набір звуків може відтворювати акустична система для квартири. Людське вухо сприймає діапазон від 20 Гц до 20 кГц, хоча верхня межа з віком сильно падає — приблизно до 16 кГц. Для чого ж нам колонки з широким діапазоном, якщо ми його не чуємо? Річ у тому, що звук як вібрацію людина сприймає кількома органами чуття, і навіть наша шкіра бере участь у прослуховуванні.

Що ширший діапазон акустики, то повніша звукова картина. Від наднизьких частот серце починає битися частіше. Зазвичай колонки відтворюють звук у діапазоні від 45 Гц до 20 кГц, але межі можуть зсуватися. Ідеального критерію немає, але для стереопари оптимальним буде діапазон від 45 Гц і нижче до 20 кГц і вище.

Чутливість

Чутливість вимірюється в децибелах і демонструє, наскільки ефективно колонка перетворює потужність підсилювача на звук (акустичну енергію). За однакового підсилення та інших параметрів моделі з високою чутливістю звучатимуть голосніше, ніж моделі з низькою. Від розміру системи цей параметр не залежить.

Читайте також:  Високі польоти: Відкрийте нові горизонти з квадрокоптером DJI Mavic 3 Pro

Для дому рекомендується вибирати тип акустичної системи з чутливістю вище 86 дБ. Що вона дає? Динаміки в колонці будуть більш чуйними навіть до найтихіших звуків і півтонів. Висока чутливість особливо важлива, коли потрібно відтворити аналоговий звук від програвача вінілу або магнітофону.

Номінальна потужність

Цей параметр вказує на те, яку потужність, що підводиться, динаміки можуть споживати без шкоди для самих себе. Для маленької кімнати вистачить і 40 Вт, а у великий зал можна поставити систему зі 100 Вт і вище. Якщо у вас є потужний підсилювач, то підключати до нього слабку акустику може бути небезпечно.

Поганий в тому числі й зворотній сценарій: слабкий підсилювач і потужні колонки. Ручку гучності на такому підсилювачі доведеться викручувати на максимум, при цьому він видаватиме велику кількість перешкод, а це може нашкодити колонкам.

Імпеданс (опір)

Що вище значення опору, то складніше на колонки передати електричний сигнал. Імпеданс змінюється залежно від частоти сигналу, який подає підсилювач. Якісна акустична система для дому зазвичай має параметри в межах від 4 до 8 Ом.

Якщо під’єднати дві однакові за потужністю і чутливістю колонки з різним опором до одного підсилювача, то голосніше грати буде акустика з меншим імпедансом. Для зручності на підсилювачі часто пишуть рекомендований опір для акустичної системи, що підводиться до нього.

Кількість клем

Дві пари клем необхідні для підключення колонок до двох підсилювачів (Bi-Amping) або до одного підсилювача за допомогою двох пар кабелів (Bi-Wiring). При з’єднанні за допомогою двох пар клем підсилювач краще контролює акустику. У разі Bi-Amping різниця у звучанні може бути значною порівняно з класичним підключенням за допомогою однієї пари клем. Класичне з’єднання за допомогою двох пар клем також ефективне.

Читайте також:  Як правильно вибрати продукт для своїх потреб?

Як правило, клеми нових акустичних систем можуть прийняти «голий» кабель або готовий акустичний кабель з роз’ємами. Не рекомендується вибирати акустику з клемами-засувками, оскільки з часом їхні внутрішні пружини гірше утримуватимуть кабель. Останній найчастіше в комплект не кладуть, його потрібно підбирати окремо.

Підбір стереосистеми для квартири — непросте завдання. Сподіваємося, наша інформація допоможе трохи краще орієнтуватися в розмаїтті акустичних систем та купити акустичні колонки, які будуть радувати вас протягом тривалого часу. Головне, слухайте себе та свої відчуття, а навіть за найменшої розгубленості зверніться до консультантів, які нададуть відповіді на всі запитання.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я