Як алкоголь впливає мозок?

7

Від голови, що гуде, до втрати пам’яті: алкоголь може призвести до серйозних наслідків, і не тільки в новорічну ніч. Невролог розповість, що відбуватиметься з вашим мозком під час та після святкування.

Аналіз похмілля: як алкоголь впливає мозок?

Алкоголю потрібно 6 хвилин для досягнення мозку, а організму, щоб його вивести – багато годин. Цей процес порушує роботу мозку, а вранці очікувані наслідки – головний біль, погіршення пам’яті та інші знайомі багатьом симптоми похмілля. Неврологи пояснюють, як саме алкоголь впливає на мозок і що відбувається в організмі після вечірки.

Крайня точка такого уповільнення – це втрата пам’яті – перехід від короткочасної пам’яті до довготривалої більше не працює, пояснює лікар. У медичному сенсі “провал у пам’яті” – це амнезія. У крайніх випадках можна втратити пам’ять усю ніч. Імовірність амнезії залежить від кількості випитого алкоголю та змішування його з іншими наркотиками.

Як алкоголь впливає на мозок: від ейфорії до амнезії

Алкоголь активізує деякі області мозку. Саме тому ми відчуваємо ейфорію і стаємо трохи загальмованими – виділяються ендорфіни, дофамін і серотонін. велику плутанину – це порівнюють з одночасним натисканням педалей газу та гальма.

Аналіз похмілля: як алкоголь впливає на мозок Фото: Leonhard Niederwimmer

Покарання слід не пізніше наступного ранку: голова, що гуде. За словами лікаря, одна із причин цього полягає в тому, що при розщепленні алкоголю утворюється ацетальдегід. Це змінює власні речовини-посланці організму, у результаті утворюються вільні радикали кисню – що викликає головний біль. Крім того, кожен алкогольний напій містить метанол, при розщепленні якого утворюються формальдегід та оцтова кислота, які також спричиняють симптоми похмілля.

Готуйтеся до кошмарів після свята

«Другий момент – це дренаж, – каже Моргенталер. Алкоголь, як і кава, збільшує частоту походів у туалет. Стурбований сон також характерний для ночі після алкоголю. Алкоголь спочатку сприяє засинанню. Саме тому багато людей п’ють увечері – це допомагає їм трохи розслабитись та заснути», – каже невролог.

Читайте також:  Рецепт: лазіння з гарбузом та козячим сиром

«Але вночі все змінюється. Токсини, що утворюються під час розпаду алкоголю, продовжують будити вас, і вам доводиться частіше ходити в туалет. Багато людей також відчувають спрагу, прокидаються і сплять дуже погано». За словами Моргенталера, алкоголь також впливає на глибокий сон, який у цьому випадку вже не охоплює всі сфери мозку. Лобна частка мозку залишається активною. В результаті люди схильні бачити кошмари.

Загалом, не дивно, що на наступний день ви часто відчуваєте себе втомленим і виснаженим.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я