Види транспорту та його призначення

321
транспорт

З урахуванням виду транспорту можна виділити автомобільний, морський, повітряний та залізничний. Дуже часто відправники вантажу комбінують ці різні типи і внутрішньомультимодальні служби здатні забирати вантажі у виробника і доставляти їх прямо одержувачу по системі «від дверей до дверей» або «рампа-рампа».

При виборі конкретного виду транспорту слід враховувати насамперед:

  • тип вантажу;
  • час та вартість послуги;
  • умови, які потрібно виконати;
  • можливості забезпечення вантажу.

Тому підкреслюється, що транспортний засіб завжди підбирається на конкретне замовлення, і найкраще доручити всю організацію спеціалізованої компанії.

Автомобільний транспорт

Цей вид транспорту використовує розгалужену мережу доріг та автомагістралей, і його часто обирають компанії логістичної галузі. В Україні цей вид транспорту припадає до 80% транспортних послуг. Він гарантує швидку та безпроблемну доставку одержувачам у будь-який куточок світу. Завдяки цьому автомобільний транспорт використовують невеликі компанії та великі підприємства. Крім того, спеціалізовані автомобілі доставляють різні види вантажів із харчової та промислової сфери та навіть небезпечні вантажі. Це також найбільш часто обирається спосіб перевезення негабаритних вантажів. Автомобільний транспорт дозволяє адаптувати послуги до індивідуальних потреб клієнта.

Морський транспорт

Ідеально підходить для перевезень на великі відстані. Головна його перевага – вартість послуги, яка зазвичай нижча, ніж на автомобілі та літаки. Ставки фрахту встановлюються індивідуально і залежить від обсягу відвантаження. Судно доставляє повні та неповні контейнери, генеральні вантажі та хімікати, а також багато інших продуктів та машин.

Повітряні перевезення

Здійснюються спеціальними літаками. Це найшвидший вид доставки, але він також пов’язаний з вищими витратами та обмеженнями за максимальними габаритами та вагою вантажу. Літаки доставляють вантажі як у країні, так і за кордон. Найчастіше цей вид транспорту сприймається як експрес-послуги.

Читайте також:  Тролейбуси вже виїжджають на вулиці Рівного

Залізничний транспорт

Дозволяє перевозити вантажі великі відстані. Це економне та зручне рішення, а різні типи вагонів дозволяють доставляти товари з різноманітною специфікою. Транспортні компанії також пропонують перевезення вантажів за контрольованої температури. Таким чином, наприклад, забезпечується безпечне перевезення їжі, ліків чи рослин. Рефрижераторні перевезення здійснюються з використанням спеціальних вагонів, що зводить до мінімуму ризик псування товару, а отже й втрати виробника.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я