У Сполучених Штатах лікарі спочатку успішно пересадили сечовий міхур. Вони підготувались до нової процедури протягом декількох років. Однак ця процедура підходить лише для певної групи пацієнтів.
Вперше людський сечовий міхур успішно пересадив. Операція проводилася в середині, повідомляє Tagesschau.de. Пацієнт також був пересаджений ниркою, повідомляє університет Каліфорнії в Лос -Анджелесі (UCLA). Хірурги пересаджували 41-річного пацієнта спочатку ниркою, а потім сечовий міхур органів органів у медичному центрі Рональда Рейгана в Лос-Анджелесі. Потім вони підключили два органи за допомогою розробленої ними технікою. Трансплантація сечового міхура має історичний успіх, кажуть вони в Каліфорнійському університеті.
Чому трансплантація сечового міхура раніше не проводилася?
За даними Каліфорнійського університету, лікарі працювали над цією першою спробою пересадити сечовий міхур більше чотирьох років. До цих пір повна трансплантація сечового міхура не проводилася. У тому числі завдяки складній судинній структурі таза людини та складної хірургічної технології. “У сечовому міхурі є щонайменше шість невеликих артерій. Венозний відтік також зустрічається в декількох суднах”– сказав Йоганнес Хуберт з університетської клініки Гейдельберга в інтерв’ю науково -медіа -центрі.
Перша в світі трансплантація сечового міхура була завершена в UCLA Health. Під керівництвом доктора Німа Нассірі (@dgsomucla) з доктором Індербіром Гіллом (@keckmedicineusc) 8 -годинна операція пов’язала як нирку, так і сечовий міхур. Детальніше: https://t.co/4sn2v3ihvy @OneLegacyNews pic.twitter.com/pvj8w0rsoi
– UCLA Health (@uclahealth) 19 травня 2025 року
Досі штучні бульбашки сечі були встановлені хворими пацієнтами – вони були зроблені з кишечника. Або стома – штучний вихід із сечового міхура або кишечника. Однак це пов’язано з такими ризиками, як внутрішня кровотеча або інфекція, пояснює Нассірі. Є сподівання, що їх можна уникнути при пересадці сечового міхура.
Трансплантація сечового міхура не підходить для всіх
Найбільший ризик під час трансплантації полягає в тому, що організм пацієнта може відхилити новий орган. Крім того, після трансплантації потрібні постійні ліки. Однак наркотична терапія може мати побічні ефекти. Тому, на думку Нассірі, В даний час пацієнти, які вже приймають такі препарати, підходять для такої операції.
“У переважній більшості випадків це не виправдано для організму, який не є життєво важливим для виживання”– каже Йоганнес Хуберт. Тому трансплантація сечового міхура, швидше за все, залишиться абсолютною нішею.
Кілька років тому пацієнт, через рак, була усунена більшу частину сечового міхура. Тоді обидва нирки. Протягом семи років батько чотирьох дітей був на діалізі.