У п’ятницю смертність пацієнтів вища

4

“Будинок вихідних” – звучить як розслаблення та відпочинок. Але в лікарнях цей термін має зовсім інший сенс. Дослідження показало: ті, хто проводить операцію в п’ятницю, ймовірність ускладнень та смерті вище.

Ефект у вихідні: У п’ятницю смертність пацієнтів вище, ніж у понеділок

Припустимо, 65-річний чоловік аорти аневризми. Це небезпечний стан, і йому потрібна операція. У п’ятницю проводиться успішна операція. Він потрапляє в свідомість у відділенні інтенсивної терапії. Однак у суботу чоловік скаржиться на біль у животі. Медсестра стурбована. У неділю лікар оглядає пацієнта. Але для подальших обстежень немає персоналу. Пацієнту призначають знеболюючі засоби. У понеділок, коли всі приходять на роботу, проводиться ультразвукове дослідження. Результат У пацієнта є внутрішня кровотеча, і йому потрібна інша операція. Це “ефект вихідних”.

Рут Хукер, голова Альянсу безпеки пацієнта, каже: “”У Німеччині у вихідні дні менше співробітників та кваліфікованих фахівців. Тому може виявитися, що у випадку серйозних операцій, які були здійснені у п’ятницю, неможливо відстежувати, чи розвиваються ознаки запалення чи інших ускладнень “.

Ефект у вихідні: У п’ятницю рівень смертності пацієнтів вищий, ніж у понеділок. Фото: Olga Kononenko / unsplash.com

Згідно з дослідженням, смертність пацієнтів із операцією в п'ятницю через 30 днів після операції 9% вище, ніж у пацієнтів, які працювали в понеділок. У цей час ризик ускладнень також збільшується на 5%. Це підтверджується вивченням двох університетів Техасу та Торонто.

Були вивчені лише важкі операції

Професор Томас Шмітц Рріксен, голова німецького хірургічного товариства, каже, що дослідження підтверджує результати попередніх досліджень. «У вихідні, медичний персонал. Обхідні обходи роблять рідше. Ускладнення хірургії виникають у той же день або в наступні два -три дні. Тож якщо я працюю в п’ятницю, то більшість ускладнень доведеться бути у вихідні.

Дослідники проаналізували дані майже 430 тисяч пацієнтів в Онтаріо, Канада. Перша група пацієнтів працювала в п'ятницю, другий у понеділок. Професор Томас Шмітц Рріксен важливий, щоб прості операції не були враховані в дослідженні. Наприклад, Дослідження не включає дані про гриж та операції для скорочення апендициту. Натомість дослідження вивчало дуже складні операції, такі як Ортопедичний або гінекологічний, а також операції на серці чи мозку.

Читайте також:  Аспірину виповнилося 125 років: історія маленької пігулки

Штучний інтелект може вирішити проблему

Через зростаючу відсутність лікарів, в майбутньому ефект вихідних може стати ще більш вираженим. Тому Томас Шмітц Рріксен довіряє Великі надії на штучний інтелект. Система автоматичного моніторингу може Набагато швидше розпізнати ускладнення. ЩоПерші дані показують, що в цьому випадку ризики значно нижчі. Штучний інтелект також може бути використаний для боротьби з відсутністю персоналу “-Зайс Томас Шмітц-Рріксен.

Однак Шмітц-Рріксен додає це Оцифровість у німецьких лікарнях повинна відбуватися швидко.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я