Тривалість життя жителів Європи перестала зростати з 2011 року. Чому це відбувається?
Десятиліттями люди в Європі жили довше щороку. Здавалося, кінця не буде. Але несподіване сталося – з 2011 року тривалість життя перестала рости.
Історія розповідає нам цікаві речі. До 2011 року кожен європейський отримував як подарунок близько 84 днів життя щорічно (0,23 роки). Після цієї дати бонус зменшився до 55 днів (0,15 років).
А потім вибухнула пандемія. У 2019–2021 роках сталося немислиме. Тривалість життя почала танути, як весняний сніг – мінус 66 днів щороку (0,18 років).
Група допитливих вчених з Університету Східної Англії вирішила дістатися до дна правди. Вони вивчали дані про здоров’я жителів двадцяти європейських країн.
Висновок: Тривалість життя справді перестала зростати
Виявилося, що люди масово вмирають від захворювань серця та судин. У деяких країнах, наприклад, у Німеччині, до цього списку було додано рак.
За кожним випадком передчасної смерті – цілий букет шкідливих звичок:
- Зайва вага,
- Високий тиск,
- куріння,
- алкоголь,
- нездорові страви,
- Високий холестерин,
- відсутність фізичних навантажень.
https://www.youtube.com/watch?v=pwcpbn3e4xw
Після 2011 року ситуація лише погіршилася. Лікарі поширюють руки – навіть найсучасніші лікарські засоби не можуть подолати наслідки руйнівного способу життя.
На півночі Європи все інакше: медицина проти шкідливих звичок
Однак скрізь все не так вже й погано. П’ять північних країн показують дивовижні результати. Норвегія, Ісландія, Швеція, Данія та Бельгія все ще приємні статистиці. Їх мешканці живуть довше. Навіть Ковід не міг порушити цю тенденцію.
Але британці представили неприємний сюрприз. Після 2011 року тривалість життя на островах різко знизилася.
Причина проста – саме тут було виявлено найбільш нездорову їжу в Європі. В результаті – сумне лідерство серцевих захворювань та раку.
Чи є вихід із цієї ситуації?
Вчені запевняють – біологічна стеля людського життя ще далеко. Подивіться на людей похилого віку. Вони живуть довше. Проблема виникла з іншого боку – молодь почала вмирати заздалегідь. Що робити?
Деякі кажуть, що потрібні суворі заходи щодо ожиріння, фаст -фуду та лінь. Зрештою, у боротьбі з курінням спрацьовує податки. Ви можете спробувати застосувати цей досвід до алкоголю та шкідливої їжі.
Moderne Turnhallen, Barriefreie Schwimmbäder, Einlandende Kultur- und Jugendeinrichtungne:
MIT Unserem Bundesprogramm, Sanierung Kommunaler Einrichtungen у Ден Берехен #Sport, #Jugend не #Культур‘Wurden Seit 2016 в Ganz Deutschland 1.010 Modenisierungsmaßnahmen Gefördert. pic.twitter.com/gxatxocrdx– Bundesbauministerium (@bmwsb_bund) 13 лютого 2025 року
Без серйозних змін у повсякденних звичках європейців ліки будуть безсилими. Більше того, нинішній спосіб життя робить людей особливо вразливими до нових нещастя.
Може, настав час зупинитися і подумати – чи потрібен цей бургер цей бурхет? Зрештою, це не про будь -які абстрактні числа в наукових звітах. Роки життя стоять на колу. Ваше життя.