Багато стоматологічних захворювань закінчуються руйнуванням, частковою або повною втратою зубів. При цьому чим старша людина, тим вища така ймовірність. Вирішити проблему повної адентії допомагає тотальне протезування на імплантах, встановлення коронок або зубних протезів, що знімаються. Така стоматологічна допомога дуже потрібна, тому що кожній людині хочеться відкрито посміхатися і вільно спілкуватися з людьми.
Далі ми розповімо, як виконується тотальне протезування у Дантиста – приватної стоматології у Дніпрі. Ви зможете дізнатися більше про цю процедуру і записатися на прийом до клініки на зручний для себе час.
Що таке адентія і чому вона виникає
Проблема тотального протезування зубів може цікавити людей будь-якого віку, які зіткнулися зі втратою чи видаленням зубних одиниць. Відсутність у людини одного чи більше зубів називається адентієм. Вона може бути як повною, так і частковою. Також дана патологія може бути первинною чи вторинною. Розглянемо докладніше кожен із цих видів.
Первинна адентія буває:
- уродженою, внаслідок внутрішньоутробного порушення закладки зубів у плода при вплив негативних факторів на організм вагітної жінки;
- генетичної, що передається у спадок.
Вторинна адентія може розвиватися у таких випадках:
- при руйнуванні зубів внаслідок занедбаного карієсу, пульпіту чи періодонтиту. Коли зубна одиниця внаслідок цього підлягає відновленню, її доводиться повністю видалити;
- після травм;
- при пародонтозі чи пародонтиті. Такі запальні та дегенеративно-дистрофічні захворювання навколозубних тканин часто закінчуються розхитуванням та випаданням зубів;
- внаслідок запальних гнійних процесів м’яких і твердих тканин щелепи. Це може бути остеомієліт, флегмона, абсцес, періостит.
Основна ж причина розвитку вторинної адентії, на думку більшості фахівців – це недостатній або неправильний догляд за порожниною рота.
Кому показано тотальне протезування
Відновлення цілісності зубного ряду допомагає не тільки повернути гарну усмішку, але й сприяє правильній роботі всієї зубощелепної системи. Ця процедура може зайняти певний час, але результат того вартий.
Тотальне протезування зубів – показання:
- зруйновані чи повністю стерті зуби;
- неправильний прикус, що призводить до зміни овалу обличчя та появи глибоких носогубних складок;
- відсутність всіх зубів (вроджене чи набуте);
- порушення жувальної функції та відсутність зубів у зоні посмішки;
- незадовільний стан різців та ікол, і при цьому повна відсутність премолярів та молярів.
Також завдяки повному відновленню зубного ряду можна усунути дисфункцію скронево-нижньощелепного суглоба.
Методики повного відновлення зубів
Перед складанням плану реабілітаційних заходів стоматолог обов’язково оглядає порожнину рота пацієнта, при необхідності призначає додаткові обстеження. Потім фахівець вибирає методику протезування, оптимальну саме для цього клінічного випадку та дозволяє отримати найкращі результати. Це може бути:
- встановлення коронок на зуби, якщо в них зберігся достатній об’єм тканин;
- комбіноване протезування. На опорні зуби, що збереглися в достатньому обсязі, ставляться коронки, а замість відсутніх зубних одиниць встановлюються протези на імплантах;
- встановлення незнімної конструкції. Йдеться про повний протез на імплантах (зазвичай – це 4-6 штучних коренів);
- сегментоване протезування на імплантатах. Опорами для мостоподібних конструкцій є 8 вживлених в щелепу стрижнів;
- умовно знімне балкове протезування. Якщо у пацієнта є повна адентія, протез встановлюється на імпланти, з’єднані титановою балкою;
- знімне протезування. Його можна назвати бюджетним методом, однак і найменш функціональним;
міні-імплантація.
Як бачите, сучасна стоматологія дозволяє мати гарну посмішку навіть після втрати всіх зубів. Більше про це ви дізнаєтесь, якщо запишетесь на консультацію до клініки “Дантист”. Протезуванням тут займається Литвин Михайло Миколайович (ось сторінка лікаря) – фахівець, здатний допомогти навіть у найскладніших випадках.