Таємниця блискавичного зникнення COVID-19 розкрита

3

Дослідники виявили несподівану трансформацію вірусу, що поклала край пандемії COVID-19.

Таємниця блискавичного зникнення COVID-19 розкрита

Пандемія залишила багато питань, куди немає відповіді. Але, схоже, одну розгадку вдалося виявити — таємниця блискавичного зникнення COVID-19 нарешті розкрита.

Ось що каже статистика. Цифри розповідають дивовижну історію. У США зима 2020 року стала чорною смугою – COVID-19 забрав 250 тисяч людей. Наступний період показав ще похмурішу динаміку — 330 тисяч загиблих.

І раптом усе змінилося. До зими 2022 року статистика показала неймовірне: кількість смертей скоротилася до 80 тисяч.

Виявлення коронавірусу. Фото: Sirichai Saengcharncha/shutterstock.com

Медики лише хитали головами. Стрімке покращення не можна було списати навіть на масову вакцинацію, яка йшла повним ходом із весни 2021 року.

Таємниця блискавичного зникнення COVID-19 сховалася в структурі

Розгадка таїлася у самій структурі вірусу. Марсело Морет з бразильського інституту CIMATEC та Джеймс Філліпс з університету Ратгерс (Rutgers University) опублікували дослідження в журналі EPJ B, що розкриває дивовижний механізм.

Ключову роль зіграла зміна молекулярної структури білка-шипа – тієї самої “корони”, яка дала назву вірусу. Ці білки-шипи – немов відмички, якими вірус зламує клітини організму.

При мутаціях вони можуть змінюватися: іноді стають «умілішими зломщиками», а часом менш небезпечними.

Саме другий сценарій і відбувся у 2023 році. Усього п'ять нових мутацій у варіанті «Омікрон» призвели до фазового переходу — явища, схожого на перетворення води на лід.

Це перетворення змінило спосіб проникнення вірусу верхні дихальні шляхи — від носа до горла. В результаті зараження стало проходити значно легше.

Відкриття вчених як проливає світло загадку раптового закінчення пандемії, а й дає цінні підказки боротьби з майбутніми епідеміями.

З'явилася надія, що природа іноді працює на нашому боці, перетворюючи смертоносні віруси на менш небезпечні варіанти.

Читайте також:  iPhone став сідати швидше? Скористайтеся цими порадами

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я