Ріко Крігер житиме: Лукашенко помилував німця

4

Олександр Лукашенко ухвалив рішення про помилування громадянина Німеччини, засудженого до страти, повідомила його канцелярія. Днями помилуваний нині Крігер приніс ритуальне покаяння.

Ріко Крігер житиме: Лукашенко помилував німця, засудженого до смерті в Білорусі

Ріко Крігер житиме, і це гарна новина. Хоч би як трактувати той факт, що Лукашенко помилував німця. Про казус 30-річного Ріко Крігера ми повідомляли кілька днів тому. Його історія та вирок йому позбавлені визначеності. За даними білоруського правозахисного центру «Весна», наприкінці червня на закритому (!) судовому процесі його було визнано винним за шістьма статтями кримінального кодексу Білорусі. Згідно з профілем LinkedIn, який, за словами «Весни», належить Крігеру, він працював медиком у Німецькому Червоному Хресті, а раніше був співробітником збройної охорони посольства США у Берліні. Ця інформація не повністю підтверджена.

Крігер заявив в ефірі білоруського телебачення, що у жовтні 2023 року Україна попросила його сфотографувати військові об'єкти у Білорусі. Нібито за її наказом він заклав вибуховий пристрій на залізничній лінії неподалік Мінська. «Я глибоко жалкую, що я зробив, і я радий, що обійшлося без жертв».

Крігер сказав: «Я дуже сподіваюся, що президент Лукашенко вибачить і помилує мене»

І додав, що уряд Німеччини «кинуло» його. Ця добавка кидає відблиск і щирість його слів, попередніх.

Вимучене зізнання.

Країна узаконеної смерті

За даними Amnesty International, з моменту здобуття Білоруссю незалежності в 1991 році в країні було страчено близько 400 осіб.

Проте страти іноземних громадян трапляються рідко.

Країною керує авторитарний режим беззмінного диктатора Лукашенка. Він репресував тисячі дисидентів та цивільних активістів, які виступають проти нього. Багато білорусів тікали з країни.

У вівторок Лукашенко провів зустріч зі слідчим у справі та адвокатом Крігера, щоб обговорити питання щодо застосування смертної кари, повідомила його прес-служба. «Я вже казав, що найважче у житті президента — це справи, пов'язані зі смертною карою», – Заявив Лукашенко на нараді. Начебто не його волею смертна кара в Білорусі узаконена. Йому важко. Мазохіст, їй богу.

Читайте також:  Австралія підпише кожну цигарку

Він назвав звернення Крігера «найнеприємнішим питанням у долі та житті президента, яке отримало дуже серйозне звучання».

Відгуки

Представниця міністерства закордонних справ Німеччини підтвердила агентству AFP, що Крігер «було помиловано»назвавши цю новину «полегшенням».

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська, яка мешкає у вигнанні, заявила, що вона «рада» помилування Крігера. «Кожне життя безцінне, і ми маємо використовувати всі засоби, щоб боротися за нього. Але ми також маємо боротися за кожного заручника режиму. У Білорусі, як і раніше, перебувають понад 1300 політичних в'язнів»– Написала вона в пості на X.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я