Путівник по Алупці

34
Алупка

Місто біля підніжжя Ай-Петрі. Курорт з цілющим кліматом та яскравою тропічною природою.

Алупка

Алупка – невелике і тихе містечко на узбережжі ПБК. Головна його перевага — прекрасна природа та близькість практично до всіх визначних пам’яток та розваг регіону. Звідси рукою подати до піків Ай-Петрі, зовсім поруч знаходиться Ялта, з її достатком розваг для дітей, а поїздка до чудового Нікітського ботанічного саду не забере багато часу. Ще один важливий плюс — життя тут помітно дешевше і спокійніше, ніж у тій же галасливій Алушті або постійно переповненому Ялті. Багато туристів приїжджають до Алупки, щоб поправити своє здоров’я, і ​​для цього зовсім не обов’язково зупинятися в санаторії — просто розважайтеся, купайтеся та засмагайте на пляжах із приємною дрібною галькою. Просочений йодом морський бриз, пронизливо свіже гірське повітря та тепла морська вода непомітно роблять свою справу, повертаючи щоденну бадьорість та чудовий настрій.

Визначні місця Алупки

Відвідуючи нове місце, хочеться побачити якнайбільше пам’яток. Ознайомтеся з інформацією та складіть план, щоб не пропустити найцікавіше:

  • Воронцовський палац;
  • Ай-Петрі;
  • Гора Піляки;
  • Канатна дорога Ай-Петрі.

Коротка історія Алупки

Перші згадки про Алупку відносяться до періоду хозарського та візантійського панування наприкінці I століття н.е. Пізніше, у XIV-XV століттях, містом володіли генуезці, а в період з 1475 по 1774 тут правили султани Османської імперії. Після приєднання Криму до Російської імперії Алупку дарували князю Григорію Потьомкіну-Таврійському — за створення Чорноморського військового флоту та розгром турків. У 1823 році Алупка, яка все ще мала статус села, перейшла у володіння графа Михайла Воронцова. За його вказівкою було збудовано знаменитий палац із парковою зоною, церкву та мечеть.

Читайте також:  У США помер другий у світі пацієнт зі свинячим серцем

Прекрасна природа та види Алупки привертали увагу багатьох відомих художників – тут писали картини Василь Суріков, Іван Шишкін, Костянтин Богоєвський. А одну з найвищих скель узбережжя було названо на честь знаменитого мариніста Івана Айвазовського.

Як курорт Алупка здобула популярність у 20-х роках минулого століття — тут було розпочато будівництво санаторіїв та здравниць, швидко розвивалася інфраструктура. У різний час на курорті лікувалися та відпочивали Максим Горький, Федір Шаляпін, Іван Бунін, Сергій Рахманінов та багато інших відомих людей. Статус міста Алупка отримала 1938 року.

Зараз цей курорт анітрохи не менш популярний, ніж його відомі сусіди — Ялта та Алушта, які розташовані зовсім поряд, буквально в пішій доступності.

Найкращий час для поїздки в Алупку

Клімат цього регіону близький до субтропічного. Зима – тепла та нетривала, із середньою температурою +4-6ºС. Досить сказати, що навіть у січні в Алушті легко можна побачити квітучі рослини. Курортний сезон тут триває з травня до жовтня, але вода вище +20ºС прогрівається приблизно на початку липня. Торішнього серпня середня температура повітря становить близько +26ºС.

Відкриття літнього сезону в Алупці збігається із Днем захисту дітей – 1 червня. На честь цих подій на центральній вулиці міста щорічно проводиться фестиваль «Сонячний круг». До програми свята входять концерт, театралізовані вистави, мистецькі виставки, спортивні змагання та конкурси.

Протягом усього курортного сезону на території Воронцовського палацу періодично відбуваються концерти класичної музики. Заходи мають загальну назву «Під покровом Воронцовського платана» та переносять слухачів у ті часи, коли граф Воронцов влаштовував розкішні бали та світські прийоми на мальовничих галявинах свого парку.

Чим зайнятися в Алупці

Відпочити у Воронцовському парку. Тут можна помилуватися дивовижною архітектурою палацу, поблукати тінистими алеями і погодувати лебедів в одному з невеликих озер.

Читайте також:  Старі будинки стають популярними у Японії

Погуляти Великим хаосом — так називають ділянку на самому краю Воронцовського парку. Колись давно схилом зійшла лавина і величезні валуни утворили каскад до самого берега.

Відвідати музей-квартиру Архіпа Куїнджі. Він розташований у маєтку, де мешкав і працював відомий російський художник. Тут виставлено багато його картин, збережено предмети побуту та обстановки.

Пирнути в море зі скель. Тут досить кам’яниста ділянка узбережжя, тому не важко знайти підходящий майданчик зі зручним підйомом і достатньою глибиною під ним.

Піднятися на Ай-Петрі. Це можна зробити двома способами — скористатися фунікулером або найняти машину, щоб прокотитися гірським серпантином, що захоплює дух.

Піти на рибалку. Тут для цього необов’язково шукати відповідний тур — достатньо зайти на дику ділянку пляжу з камінням та ловити бичків та морських йоржів на звичайну волосінь з гачком.

Спробувати кримське вино. Найстаріший винний підвал Криму розташований неподалік Воронцовського палацу. Тут знаходиться найбільша у світі колекція знаменитих масандрівських вин.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я