Новий цифровий регістр донорства органів у Німеччині

4

У Німеччині вводиться онлайн-реєстр уподобань людей щодо донорства органів. Як це працюватиме?

Як працюватиме новий цифровий регістр донорства органів у Німеччині? У понеділок було запущено центральний регістр донорства органів, який дозволяє користувачам зберігати свої уподобання в режимі онлайн та легше оновлювати їх у майбутньому.

Новий цифровий регістр донорства органів у Німеччині

Згідно з опитуваннями, більшість людей позитивно ставляться до донорства органів після смерті. Але коли справа доходить до офіційної письмової згоди стати донором органів, багато хто вагається.

Прихильники нового реєстру сподіваються, що завдяки йому медичні працівники зможуть легше визначити переваги пацієнта щодо донорства органів.

Як відбувається донорство органів у Німеччині?

Минулого року 965 осіб пожертвували один або кілька органів після своєї смерті. За даними Німецького фонду трансплантації органів, це на 96 осіб більше, ніж у 2022 році (цього року донорство скоротилося).

Однак у списках очікування трансплантації за той же період було майже 8 400 осіб.

Для того щоб питання про донорство органів взагалі розглядалося, два фахівці повинні незалежно один від одного підтвердити повну і незворотну відмову головного мозку, мозочка і стовбура мозку, тобто смерть мозку.

Німеччина є країною, де донорство органів здійснюється за принципом “opt-in”. Це означає, що люди мають чітко зафіксувати свою згоду стати донорами органів, як правило, у лікарів.

На відміну від цього, у системах донорства органів «opt-out» люди вважаються відповідними донорами органів, якщо вони не зареєстрували свою згоду.

Дослідження показали, що системи відмови від згоди значно збільшують кількість успішних трансплантацій органів, що проводяться щорічно, та скорочують кількість черг.

Швеція, Люксембург, Болгарія, Греція, Ісландія та всі регіони Великобританії входять до числа європейських країн, в яких діє система відмови від донорства. Іспанія – приклад гібридної моделі, в якій діє «ймовірна згода», але з сім'ями також консультуються, і за ними залишається останнє слово.

Читайте також:  Міністр Північного Рейну-Вестфалії Лауманн закликає до відмови від донорства органів: "Я не відчеплюсь"

Перехід до системи відмови від донорства органів був предметом дебатів у Німеччині 2020 року, але у підсумку Бундестаг проголосував проти.

Натомість Бундестаг ухвалив ініціативу групи депутатів на чолі з нинішнім міністром закордонних справ Анналеною Баєрбок (Зелені), спрямовану на «зміцнення готовності до прийняття рішень у галузі донорства органів».

З цією метою кожен, хто подає заяву на отримання посвідчення особи з 16 років, продовжує її через 10 років або отримує паспорт, має отримати інформацію про реєстрацію як донор органів. Сімейним лікарям також рекомендується раз на два роки у відкритій формі інформувати пацієнтів про донорство органів.

Крім того, було створено новий онлайн-реєстр.

Чому важливо мати цифрову базу даних?

Зрештою, новий регістр покликаний полегшити лікарям швидке і надійне з'ясування можливої ​​готовності до донорства.

Рішення, як і раніше, можна зафіксувати на аркуші паперу, у заповіті або на картках донора органів, які можна знайти в кабінетах лікарів, аптеках та завантажити з Інтернету.

Але якщо папір і картку часто неможливо знайти в екстреній ситуації, запис у цифровому реєстрі забезпечує ясність і безпеку, стверджує міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах (СДПН). «Насамперед це звільняє родичів від необхідності приймати важке рішення в екстреній ситуації».

Якщо покійний не прийняв офіційного рішення, з ним радиться подружжя, дорослі діти чи брати та сестри.

Як зареєструватися?

Портал, створений Німецьким інститутом ліків та медичних виробів, знаходиться за адресою www.organspende-register.de.

З понеділка там можна буде зареєструватись, маючи посвідчення особи з функцією онлайн (eID). З 2017 року всі види на проживання та особисті ID-картки у Німеччині видаються з електронним чіпом, що містить ваші персональні дані.

До 1 липня клініки, які займаються видаленням органів, зможуть шукати та отримувати декларації у реєстрі. До 30 вересня з'явиться можливість реєструватись через додатки медичного страхування. Це важливо, тому що у деяких людей ID-картка може бути не активовано.

Читайте також:  Які різдвяні страви замовляють мешканці різних країн Європи?

Ви можете зареєструватись добровільно з 16 років.

Реєструються можуть вибрати один із п'яти варіантів:

  1. «Так, я дозволяю вилучити органи та тканини з мого тіла після медичного встановлення факту моєї смерті»;
  2. «Так, я дозволяю це, за винятком наступних органів/тканин»;
  3. «Так, я дозволяю це, але хочу віддати для донорства лише певні органи/тканини»;
  4. «Мої найближчі родичі ухвалять рішення «так» чи «ні»;
  5. «Ні, я заперечую проти вилучення органів чи тканин».

Записи можуть бути змінені або видалені. У паперовому чи цифровому вигляді застосовується остання обрана перевага.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я